Reportaaž Arsenali CityAlko veinikeldrist

Vestlesime Arsenal Keskuse CityAlko juhataja, Kärt Šitikoviga veinist, õllest, külmarohust ning sellest, mis pühade ajal toidu kõrvale sobib.

Millega tegeleb CityAlko?

CityAlko tegeleb peamiselt alkoholi müügiga. Meil on tänaseks päevaks ühtekokku 23 poodi Eesti suuremates linnades ja nüüd ka Lätis. Lisaks CityAlkole kuuluvad meie gruppi ka SuperAlkod ja sadama Cash&Carry poed.

Meie poekontseptsioon on inspireeritud vanadest veinikeldritest, mille õhustikku ja olustikku soovime edasi anda. Poesaal on avatud ning kliendid saavad ringi käia ja endale meelepäraseid tooteid valida. Klient ei pea sugugi leti ees seisma ja silmadega sobivat toodet otsima.

Meilt on võimalik küsida ka spetsiaalseid pakkumisi nt pulmadeks või sünnipäevadeks. Pakume võimalust hulgi ostu korral tulla kohepeale valitud tooteid degusteerima, et siis teha lõplik valik.

Räägime veinidest. Miks veinid on jaotatud just maade kaupa? Mis eristab erinevate maade veine?

Pigem on nii, et veine eristab piirkond, kus mari kasvab. Viinamarjad on eri piirkondades erineva maitsega olenevalt ilmast, maastikust, korjeajast ning muudest faktoritest.

Maadest rääkides, jagunevad veinid eeskätt kaheks – vana maailma vein, mida esindab  Itaalia, Saksamaa, Hispaania ja Prantsusmaa on traditsioonilisem ja reglementeeritud; Uues-Maailmas nt Tsiilis, Argentiinas, Uus-Meremaal, USA-s, Lõuna-Aafrikas, Austraalias on tootjatele antud vabamad käed.

Teie poes on esindatud mõlema maailma veinid ?

Valik on meil tõepoolest tohutult suur ning esindatud on enamik veinimaid. Meie laiast ja põnevast valikust peaks enda jaoks midagi leidma nii veinigurmaan kui ka algaja veininautija.

Mis on kõige eksootilisem vein, mis teil siin müügiks on?

Võib olla L.A. Chetto sari Mehhikost

Milline vein sobiks jõululauale?

Eelkõige võiks jälgida, mis maa toitudega on tegemist. Vein on osa toidukultuurist ja mõeldud maitseelamuste rikastamiseks. Näitena, kui jõulude ajal sööme sealiha ja hapukapsast, toit, mis on meieni jõudnud Saksamaalt ning Saksamaa põhiliseks veiniks on Riesling, siis sobib just see ideaalselt jõulutoitude kõrvale nautimiseks.

Millised õlled teil esindatud on?

Ma arvan et õllesid on pärit kuskilt kümnelt-viieteistkümnelt maalt. Õlledest on meil esindatud pea kõik Eesti käsitöö- ning gurmeeõlled. Oleme sinnapoole teel, et kõik kohalike väiketootjate tooted oleksid meie kaupluses esindatud.

Mis on siinmail kõige populaarsem õlu, kas kodumaine toodang?

Tegelikult on kliendid muutunud väga teadlikuks pakutavast valikust ning trend on pigem liikunud gurmeeõllede poole. Belgia ja Tšehhi õlled on samuti väga populaarsed.

Mis on kõige maitsvam õlu, mida teie kunagi proovinud olete?

Stella Artois. Belgia õlu, minu isiklik lemmik heledatest õlledest.

Tulles kange alkoholi juurde, siis mis on parim külmarohi?

Külmarohuks sobivad võib-olla igasugused ürdilised, näiteks Jägermeister või Kochi toodangust Apteekri Schnaps, Kochi – ja Aida Palsam, soovitan kõigile, väga huvitavad ja maitsvad joogid on. Loomulikult ka pipraviin, neid on meil mitut erinevat sorti.

Milline jook on kingituseks kõige sobivam?

Oleneb ikka inimesest, kellele see mõeldud on. Meil on müügis palju spetsiaalseid kinkekarpe, kus saab osta pudeli koos klaasidega. Need on mõnusad kingitused, mis praegusel ajal väga hästi lähevad.

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamise jätkamisel nõustute küpsiste ja andmetöötlustingimustega.
Tutvuge lähemalt meie andmetöötlustingimustega.

OK