Meie Arsenalis on ka sushi! Saage tuttavaks – Sushi Art

Arsenal Keskus on nüüd avatud ja meie jätkame kohalike kaupmeestega tutvumist. Rääkisime Sushi Art’i kaasomanikuga, kes avas uues Arsenal Keskuses oma sushibaari uksed.

Nimi Sushi Art tundub viitavat sellele, et sushi valmistamine on teie jaoks kunst…

Jah, muidugi! Sushi valmistamist tahtsin ma õppida juba lapsepõlves, õppisin internetist ja proovisin seda kodus teha. Ühel päeval jäi mulle silma tööpakkumine, kus otsiti inimest sushibaari. Käisin töövestlusel ning sain aru, et see on tõesti see, millega tegeleda soovin. Oma hea sõbraga, kes on nüüdseks juba mu partner, jõudsime arusaamani, et toiduvalmistamine meeldib meile väga ning otsustasime, et on aeg teha oma koht.

Alustasime väikesest köögist ja esmalt pakkusime vaid sushi koju toimetamise teenust. Nüüd aga laiendasime oma äri, et külastajad saaksid ka meie juurde kohale tulla.

Kas „euroopa“ sushi erineb tugevalt oma „jaapani“ suguvendadest?

Sushit, mida müüakse Eestis või Euroopas, ei saa mõistagi nimetada traditsioonilisteks. Sushi ajalugu algas üle tuhande aasta tagasi, Jaapani kalapüügilaevadel. Tol ajal keerasid meremehed värske kala riisi sisse. Mõne kuu jooksul kääris riis, ning tänu sellele püsis kala pikka aega söömiseks kõlbulikuna.

Eelmisel sajandil levis sushi üle maailma, eriti populaarseks sai see USAs. Siit ka rullide nimed – California, Philadelphia. Kõikide rullide liike – tempura-t või küpsetatut – ei saa mõistagi traditsioonilisteks nimetada.

Traditsiooniliseks sushiks on näiteks nigiri, mis koosneb riisist ja toorest kalast ning sashimi – värske, viilutatud kala. Lisaks valmistavad sushit Jaapanis traditsiooniliselt mehed. Arvatakse, et naistel on käed liiga soojad.

Milline sushi on Teie lemmik?

Varem meeldisid mulle kõik rullid – California, Philadelphia. Praeguseks eelistan ma sellist sushit, mille sees on riis ning peal on lõhe ning natuke wasabit. Kunst peitub lihtsuses.

Kas Te ei karda toorest kala süüa?

Absoluutselt mitte. Meile tarnitakse iga päev värsket kala. Eestis on korralikud kala tarnijad, sest meie kõrvala on sellised suured tootjad nagu Soome, Norra…

Miks otsustasite Te avada Sushi Art’i just Arsenalis?

Kui saime teada, et Arsenali ehitatakse, siis otsustasime kolida just siia. Elame lapsepõlvest saati Koplis. Seda enam, et siinkandis pole eriti palju kohti, kus sushit pakutakse. Meist saab põhimõtteliselt esimene sushibaar siin piirkonnas.

Me ootame kõiki – nii suuri kui väikeseid, nii tüdrukuid kui ka noormehi! Ootame kliente, kes on harjunud sushit koju tellima. Arsenalist saame klientide tellimusi veelgi kiiremini kohale toimetada.

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamise jätkamisel nõustute küpsiste ja andmetöötlustingimustega.
Tutvuge lähemalt meie andmetöötlustingimustega.

OK