61 päeva avamiseni koos Bio4You ökopoega

Arsenal Keskuse avamiseni on jäänud 61 päeva. Kohtusime ökopoe Bio4You omanikega, Jane ja Mari-Leeniga. Rääkisime tervisest, toidust ja kosmeetikast.

Millega tegeleb kauplus Bio4You?

Bio4You tegeleb ökokaupade maaletoomise ja müügiga. Oleme tegutsenud Eesti turul ligi 5 aastat. Meil on kauplused üle Eesti ning suurepärane veebipood www.bio4you.eu. Arsenalis avatav pood on juba kolmas kauplus Tallinnas.

Kust tuli idee inimestele selliseid tooteid pakkuda?

Jõudsime ökokaupadeni siis, kui hakkasime mõtlema, mida me ise igapäevaselt sööme, endale peale määrime ja millega pesu peseme. Loodustoodete avastamisele aitasid suuresti kaasa kodus kasvavad lapsed. Näiteks kui kasutada põrandapesuks sünteetilist pesuainet, siis hakkad mõtlema sellele, et põrandal mängiv laps hingab ja sööb seda puhastajat ju endale sisse.

Uurisime erinevaid allikaid ja tutvusime toodetega, saime targemaks ja teadlikumaks. Mis on looduslik ja mis on ökokaup- kuidas neid valmistatakse ja miks nad inimestele kasulikud on. Otsustasime hakata looduslikke alternatiive ka teistele pakkuma.

Kuidas peaksin mina näiteks alustama, et muuta oma elustiil tervislikumaks ja loodusega arvestavamaks?

Alustada võiks näiteks hommikusöögist. Eestlased armastavad hommikuti valmistada putru. Miks mitte alustada sellest, et puder oleks tehtud mahehelvestest, lisandiks kanepi- või linaseemned? Meil on poes väga hea valik eesti tootjate kodumaiseid teraviljatooteid.

Seedimisele on aga väga kasulik, kui alustada hommikut klaasitäie veega, kuhu on lisatud orgaaniline sidrunimahl või teelusikatäis õunaäädikat. Selline hommiku algus annab päevale kindlasti positiivse laengu!

Kosmeetikahuvilised võiksid vaadata veebilehte http://www.biodizionario.it. Seal on välja toodud erinevate kosmeetiliste koostisainete kahjulikkus ja kasulikkus. Võib võtta oma kreemipurgi või pesuvahendi ning vaadata koostisosad ükshaaval üle. Hea on teada, et ökokosmeetikas on keelatud üle 5000 aine, mis on tavakosmeetikas põhilisteks koostisaineteks.

Milliseid aineid ökokosmeetika valmistamisel kasutada ei tohi?

Mis on tavakreemides peamised koostisained? Mineraalõlid, mis on valmistatud nafta baasil. Silikoonid, mis on märgitud -one lõpuliste nimedega.

Paljud inimesed ei tunne neid koostisainete nimistus ära. Nad ei tea, et kreemis sisalduvad ained võivad kahjulikud olla. Tihtipeale on erinevad nahaallergiad põhjustatud tavakosmeetika või pesuainete/puhastusvahendite kasutamisest. Lihtne muudatus ostukorvis ja vaevused kaovad.

Ökosertifikaadiga toote valik on kindla peale minek, sest sünteetiliste ainete kasutamine on ökokosmeetikas keelatud.

Kui inimesed oleksid teadlikud, millest tavameik koosneb, siis nad ei kasutaks seda?

Kindlasti mitte! Mootoriõli ei määriks ju endale näkku 🙂

Kui inimene saab teada, mida sisaldab tema kreemipurk, siis on tal väga raske sellist toodet edasi osta. Tekib psühholoogiline tõrge.

Tihti on tavatoodete puhul nii, et pakendil välja reklaamitud taimsed koostisosad moodustavad kõigest murdosa tootest. Ökokosmeetikas kasutatakse mineraalõlide asemel taimseid õlisid ja rasvu, sünteetiliste lõhnaainete asemel essentsiõlisid. Kõik on asendatud looduslike aseainetega. Sellised tooted on nahale head, imenduvad kiiresti ja aitavad leevendada paljusid nahavaevusi.

Paljud avastavadki ökokosmeetika just nahaprobleemide tõttu. Näiteks esineb järjest sagedamini nikliallergiat, mille korral ei saagi enam tavatooteid kasutada. Meie tootjate kosmeetika on raskemetallide vastu testitud. Ökotooted võivad aidata ka ekseeme, psoriaasi ja muid nahahädasid leevendada.

Kas selline suhtumine- olla loodusega kooskõlas, on tulnud, et jääda?

Inimeste tarbimisharjumused ja teadlikkus on kindlasti suurenenud. Kui varem ostis inimene toodet sellepärast, et tegemist oli looduskaubaga, siis tänapäeval tahavad inimesed lisaks ökomärgisele ka kvaliteeti.

Ka mahetoit peab olema maitsev, ökokosmeetika efektiivne, meik moodne ja värviline. Meie tähelepanu on pööratud kvaliteedile ning sellele, kust on pärit toorained, et meie klient võiks kaubas kindel olla.

Märkasin teie veebilehel olevat sellist rubriiki nagu supertoidud. Ehk räägite neist lähemalt?

Supertoidud on erinevad taimsed pulbrid mida tarbitakse vitamiinide, aminohapete mineraalainete, valkude jne. saamiseks. Taimsed pulbrid on inimese organismis hästi imenduvad ja seeditavad. Meie valikus on väga lai valik taimepulbreid, nende valmistamisel on kasutatud erinevaid taimeosi – lehti, juuri, õisi, vilju.

Supertoidud on hästi kõrge kontsentreeritud vitamiini- ja mineraalide sisaldusega. Igal pulbril on erinevad omadused ja neid tuleb kasutada väikeses koguses. 1-2 teelusikat on tavaliselt piisav, et saada päevane annus kätte. Inimesed segavad neid jogurtitesse, smuutidesse või joovad lihtsalt veega. Supertoidud on populaarsed ka toortoitlaste hulgas.

Pakume väga laia valikut kuid ei lähe trendidega pimesi kaasa. Mõned taimepulbrid võivad sisaldada toimeaineid, millest valmistatakse ravimeid või on näiteks taim ise kantud ravimisarnaste ainete nimekirja. Nendest valmistataksegi sageli ravimeid. Me teeme Ravimiametiga tihedat koostööd. Kui meil tekib vähimgi kahtlus, küsime, kas seda toodet on lubatud müüa ja kas kliendil on seda ohutu kasutada. Taimepulbrid, mis liigitatakse ravimisarnaste toodete hulka, jäävad meie kaupluse valikust välja.

On juhtunud ka, et mõni inimene eksib teie poodi ja jääbki käima?

Jaa! Need, kes meile ära eksivad, kõnnivad tavaliselt hästi pikka aega ringi, sest avastamisrõõmu on väga palju. Meil on tegelikult hästi palju erilisi tooteid, mida mujalt ei leia.. näiteks leidub Itaalia väiketootjalt häid trühvleid- jutt ei ole siin kommidest vaid maa all kasvavatest aromaatsetest seentest. Kanadast toome uudse tootena vee baasil valmistatud küünelakke, kus pole ühtegi lahustit sees. Need küünelakid sobivad ka lastele, sest nad on täiesti keemiavabad. Lisaks on nad mahatõmmatavad- neid saab eemaldada ilma küünelakieemaldita.

Elevust tekitab ka hammaste puhastamise juur. See on Miswaki puu juur, millest lõigatud jupiga saab hambaid pesta. Tegemist on vanade indiaanlaste kombega. Juure ots näritakse ära, sinna tekivad puukiust harjased, millega puhastatakse hambaid. Juur annab suhu värske maitse ja on hea igemete tugevdamiseks. Kummaline toode, aga kes teavad, käivad ostmas.

Mida inimesed teilt enim ostavad?

Kõige populaarsemad on supertoidud. Väga hinnatud on ka kõrge kvaliteediga kookoseõlitooted, mis tulevad meile Sri Lankalt. Inimestele meeldib ka meie poes müüdav puhas neitsioliiviõli Itaalia maheoliividest. Kui varem on tarbitud oliivijääkidest tehtud õlisid või suurtööstuse masstoodangut, võib see kange tunduda, aga õige õli ongi selline.

Kas te ise olete läinud 100% loodustoodete peale üle?

100% üleminek on väga raske, kõiki tooteid ei olegi maheversioonis olemas. Puhastusvahendid on meie kodudes ainult looduslikud, samuti kosmeetika ja meik-up. Toit on see, kus täielikku üleminekut veel teha ei saa.

Väga raske on 100% ökoloogiliselt elada, aga ka väike põhiharjumuste muutmine annab hea tulemuse.

Kui pesed iga päev nõusid sünteetilise pesuvahendiga, siis selle välja vahetamisel on tulemus märgatav. Kui ostad ökopesuvahendi lahtisena oma tühja pudelisse, oled vähendanud ka pakendite tootmist. Kui armastad maiustada, siis võib süüa kommi asemel mahepähkleid või toorbatoonikesi, mis on tehtud datlitest ja supertoitudest…

Kokkuvõtteks, miks peaks inimene valima looduslikud tooted?

See mida sa endale teed, on kõige olulisem! Sellepärast inimesed ju tarbivadki loodustooteid, et ennast ja oma lähedasi tervemana hoida. Samuti on oluline muuta tarbimisharjumusi looduse enda pärast, et loodust hoida ja kaitsta. Kõik suured muutused algavad väikestest.

Kust tuli mõte laieneda Arsenal Keskusesse?

Meile meeldib Arsenali kontseptsioon. Tegemist on kauni ajaloolise hoonega, mida restaureeritakse. See on väga tore ja rahulik piirkond, mis areneb positiivses suunas. Meile öeldakse tihti, et meie pood on nagu kodupood, kust saab alati head kaupa ja positiivse ostuelamuse. Meie kauplustel on väga lojaalsed püsikliendid. Usume, et suudame pakkuda väga head ökokaupade valikut piirkonna elanikele.

Arsenal Keskuse pood tuleb meie senistest poodidest kõige suurem. Meie kaupluse kontseptsioonis on eraldi sisustusega väljapanek Eesti kosmeetikatootjate toodangut. Oleme leidnud sinna sellise valiku, mida igal pool ei ole ja mis hõlmab ka väiksemaid Eesti käsitöökosmeetika tootjaid.

Juba varsti ootame kõiki vaatama ja uudistama Bio4You Ökopoodi Arsenal Keskuses! Seniks aga nautige galeriid, jälgige infot ja liituge Arsenal Klubiga.

 

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamise jätkamisel nõustute küpsiste ja andmetöötlustingimustega.
Tutvuge lähemalt meie andmetöötlustingimustega.

OK