Kääridega rännumees – Enrico Giannitiempo

Iluarsenali tipp-juuksur, Salernost pärit Enrico Giannatiempo, rääkis meile sellest, mis on töö juures põnevaim ning mis trendid parasjagu juuksemaailmas valitsevad.

Kuidas tuli sul mõte saada juuksuriks?

See kõik algas nagu mäng. Isa ütles mulle, et otsi endale töö ning sõber kutsus mind enda salongi assistendiks, alustasingi sealt. Olin siis 13-aastane. Aastatega tuli välja minu tõeline kirg ilu, naiste, juuste ja inimestega suhtlemise vastu.

Kaua sa oled praeguseks seda ametit pidanud?

Ilumaailmas olen kokku töötanud 31 aastat,  viimased 21 aastat on mul olnud oma salong Itaalias. Viimase 20 aasta jooksul olen ka hästi palju Euroopas ringi rännanud, tegelen erinevate ilutoodete koolitamisega ning teinud koostööd erinevate moefotograafidega.

Hetkel teen koostööd ühe loodusliku firmaga, NU´U Bio-Nature, kus olen välja töötanud looduslikud, vegan-juuksevärvid. Üks minu ambitsioonikamaid projekte. See on juuksetööstuse täielik hitt, kõik tooted on täiesti bionaturaalsed. Suve alguses on see toode meil ka siin Iluarsenalis olemas ning see on mõeldud naistele, kes soovivad olla loodusega kontaktis ja kooskõlas.

Mis on sinu töö juures kõige põnevam?

Kõige põnevam on see, et ilumaailm on pidevas muutumises, kogu aeg tuleb uuendusi, millega tuleb sammu pidada. Väga huvitav on töötada naistega, kes otsivad enda kõige ilusamat osa ning mida mina siis välja tooma hakkan. Igal naisel on oma nägemus, oma vajadus, läbi minu loomingu ja koostöö tulebki see võrratu lilleõieke välja.

Ilumaailm on pidevas muutumises – mis trend valitseb praegu naiste soengumaailmas?

Mulle tundub, et tänapäeva naine on selline vaba ja iseseisev ning otsib lihtsust. Lihtsust oma välimuses ning olla seejuures seksikas. Naturaalne naiselikkus ja hoolitsetud välimus, see väljendub lihtsates, tervetes, ilusates ja läikivates juustes mingi erilise lisandita, see naturaalsus ise ongi eriline. Ma tunnetan, et see on see, mida naised praegu vajavad.

Mis toimub meeste soengumaailmas?

Praegu on mees avastanud enda sees macho. Ta on kontaktis enda mehelikkusega, tagasi on tulnud selline vanakooli juuksurimood, kus on esiplaanil näiteks tugevad habemed. Mõned aastad tagasi oli mees selline üleliia hoolitsetud – nüüd on taaskord ürgmees.

Oled palju rändamas käinud, mis on kõige huvitavam koht, kuhu see sind viinud on?

Eesti. Tegelikult ka. Mulle väga meeldib Eesti, see on minu jaoks väga huvitav riik. Kasahstanis oli ka huvitav, kasahhi naiste orientaalne välimus annab juustega tegelemiseks teistmoodi võimalusi. Euroopa linnad on kõik kenad, aga nad on sarnased Itaaliale – Eesti on midagi erilist, midagi teistmoodi. Mul on siin hea oma tööd ja loomingut vabalt väljendada. Hea riik.

Olen siin nüüdseks neli aastat elanud, ma ei ela siin pidevalt, aga käin iga kahe-kolme kuu tagant. Praegu olen Iluarsenalis juukseid lõikamas neljas kord avamisest saadik, lõikan siin juukseid veel 28.04, 29.04, 30.04 ja 01.05.

Mida võiksid oodata inimesed, kes tulevad sinu juurde juukseid lõikama?

Ühte naeratust. Kui kliendid tulevad minu juurde, tulevad nad hea meelega, aga tunnen, et nad muretsevad natuke, et ei tea, mis juhtuma hakkab. Minu jaoks on kõige olulisem, et kui lõpetan oma töö ja loomingu, on klient rahul ja õnnelik. Ma annan iga kord endast parima, et lõpp-tulemus oleks ideaalne. Siiani on kõik rahul olnud. Sellepärast ongi mul alati väga hea meel Eestisse tagasi tulla – mu kliendid juba ootavad mind.

Vaata lisa

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamise jätkamisel nõustute küpsiste ja andmetöötlustingimustega.
Tutvuge lähemalt meie andmetöötlustingimustega.

OK