Kuidas tähistada rahvusvahelist sushipäeva?

18. juunil tähistab maailm rahvusvahelist sushipäeva! Kuigi see päev ei ole riiklik püha, on see Jaapani köögi austajate seas siiski populaarne. Rääkisime sel puhul sushimeister Nikita Ovtšinnikoviga SushiArti uuest menüüst (kust varsti ka nuudleid ja ramenit leiab!) ning sellest, kuidas väiksest sushibaarist on saanud avara köögiga sushirestoran.

Nikita, kas uus köök inspireerib ka sushisõpradele uusi roogasid looma?

Muidugi! Tahame lisaks traditsioonilisele sushile pakkuda ka Jaapani köögi sooja toitu. Näiteks saab peagi proovida riisi- ja nuudliroogasid köögiviljade ja mereandidega.

Lisaks sellele saab meilt varsti ka head suppi – näiteks teravat tomatisuppi mereandidega. Ja uus põnev lisandus on ka ramen. Sõna „rāmen“ ise pärineb kahest hiina hieroglüüfist „lamjan“, mida jaapani keeles loetakse kui „ra“ ja „men“ ning mis tähendavad „välja tõmbama“ ja „nuudlid“. Ramen koosneb kana- ja lihapuljongist ning nuudlitest, millele lisatakse kana- või lihatükikesi. Ta on maitsev ja pisut rammus, kuid ideaalne tervisliku lõuna jaoks.

Toome peagi menüüsse ka bento-karbid, mis on Jaapanis väga populaarsed. Bento on sektoritega karbikujuline taldrik, kus igas sektoris on oma roog: on rohelist, riisi, liha või kala. Jaapanis peetakse bento kujundamist eriliseks kunstiks.

Mis ajendas SushiArti lainema?

Meil on palju kliente, kes tellivad toidu kaasa või kes elavad lähedal ja tellivad toidu juba ette, enne kui keskusesse tulevad. Kui kontoriinimestel tööpäev lõppeb, siis meil töö alles algab.

Kuidas soovitad rahvusvahelist sushipäeva tähistada?

Väga lihtne: võib ju proovida kodus ise sushist meisterdada, aga kui välja ei tule, ei tasu meelt heita – SushiArtis saab alati head sushit ja kui kodus suurem tähistamine plaanis, saab meilt ka koju kaasa osta. Pole tähtis, kumba varianti lõpuks kasutate; sel päeval on oluline nautida head Jaapani kööki!

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamise jätkamisel nõustute küpsiste ja andmetöötlustingimustega.
Tutvuge lähemalt meie andmetöötlustingimustega.

OK