Suviseks koolivaheajaks leiab tegevust Brigitta Ärist

Suvine koolivaheaeg on kohe käes. Eestis levinud kehvad suveilmad aga lastel väga tihti õues mängida ei luba ning otsida tuleb ka tubasemaid tegevusi. Vestlesime Brigitta Äri perenaise Maarika Sibritsiga sellest, mida põnevat lastega suvel ette võtta.

Milliseid põnevaid kunsti- ja meisterdamiskaupu Brigitta Ärist leida võib?

Meilt leiab küll kõike vajalikku! Kunsti- ja maalimishuvilistele on erinevaid värve, molberteid, lõuendeid. On värvilisi, mustrilisi ja sädelevaid pabereid ning kõikvõimalikke aksessuaare kaartide ja karpide valmistajaile, alustades liimipüstolitest ja lõpetades „Big Shot“ masinaga, millega saab erisuguseid kujundeid ja mustreid lõigata. On riidevärve, akrüülvärve, siidivärve. Suvel saab lastega kasvõi näiteks aiakive värvida – on olemas värve, mida vihm naljalt maha ei pese. Valik on väga lai ja kui enne poodi astumist ideed ei ole, siis ringi vaadates leiab nii idee kui ka materjalid selle teostuseks.

Ütleme näiteks, et mul on 5-aastane laps, kes läheb suveks maale vanavanemate juurde. Mida põnevat talle meisterdamiseks kaasa anda?

Suvel on hästi popid muidugi asfaldikriidid. Väiksematele on meil näpuvärve ja erinevaid voolimismaterjale. On klassikalist plastiliini, aga ka „tarka plastiliini,“ mis aja jooksul oma esialgse massi tagasi võtab ning ei kivistu ning mida saab üha uuesti kasutada. Väga vahvad on aknaklaasidele mõeldud värvid ning kõikvõimalikud näovärvid, mis on väga populaarsed lastele mõeldud pidudel ja üritustel.

Kui ma ise umbes 10aastane olin, olid väga moes puhumisvildikad, millega šablooni järgides joonistada sai. Ja algklassides oli väga popp kleepse korjata ja neid siis omavahel vahetada. Vahetundide ajal käis tihe kauplemine. Mis praegu moes on?

Igasugused kleepsud on populaarsed ka praegu. Eriti populaarsed on sellised näoilmete või emoji-piltidega kleepsud, mida kasutavad koolitööde hindamiseks näiteks õpetajad, kes väiksematele lastele numbrilisi hindeid ei pane.

Vahepeal oli noortel väga moes ise lima teha. Osteti hirmsates kogustes PVA-liimi, me hakkasime huvi tundma, et mida sellega tehakse. Selgus, et on kõikvõimalikke retsepte, saab teha sellist, mis põrkaks, aga ka sellist, mis kuhugi kinnitub.

Väga populaarsed on ka Fimo ja Cernit savid, mida palju otsitakse. Olen isegi näinud ilusaid ehteid ja ehtekomplekte, mis sellest tehtud. Savi on ka mitut sorti, värvilist ja sädelevat ja seda saab ka pärast kuumutamist lakkida. Väga efektne näeb välja.

Viimasel ajal on disainimaailmas kasutatud palju vesivärvi stiili. Kas viimastel aastatel on ka vesivärvide läbimüük kasvanud?

Vesivärvid on läbi aastate populaarsed olnud, selles osas suurt erinevust tunda ei ole. Küll aga on olemas pliiatseid, millega saab akvarellida. Joonistad paberile ja pärast veega hajutad.

Mida põnevat veel Brigitta Ärist otsitud on ja mida siit leida võib?

Mõni päev tagasi käis siin üks ema pojaga ja otsis midagi, mida poiss ka ühe käega teha saaks. Selgus, et poisil oli käsi kipsis. Ostsid viltimismaterjale näiteks. Viltimine on samuti väga populaarseks läinud, ka just laste hulgas.

Aga ühel päeval käis perekond, mille isa tahtis vist kodus mingit projekti teha ja midagi tuunida. Arutlesid, et kas on ikka hea idee, aga ostsid purgi metallitooni spreivärvi. Praegu on selline metallitoonides kodukujundus moes. Tundub igatahes, et oli hea idee, sest tulid järgmisel päeval tagasi ja ostsid värvi juurdegi.

Kui otsid suvevaheajaks lastele põnevat tegevust, siis vaata telekast ja nutiseadmetest mööda ja tule vali Brigitta Ärist vahvaid meisterdamistarvikuid!

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamise jätkamisel nõustute küpsiste ja andmetöötlustingimustega.
Tutvuge lähemalt meie andmetöötlustingimustega.

OK