Õunafestival ja meelaat 24. septembril

Pealinna suurim õunafest tuleb taas! 24. septembril kell 11-15 toimub Arsenali parklas igasügisene Õunafestival, mis ka sel aastal toimub koostöös Eesti Mee ühistu mesitaludega!

Õunafestivali ja meelaadaga tähistame kodumaiste ubinate valmimist ja naudime kõike seda, mida õuntest ja meest valmistada saab. Sel aastal oleme õuna- ja meeletid viinud õue, Arsenali Tööstuse tänava poolsesse parklasse.

Oled oodatud 24. septembril kell 11-15.

Festivalil löövad õunad letti kodumaised õunakasvatajad ja põnevate õunasaaduste tootjad. Õunatalude kõrval võtavad mõõtu Eesti Mee Ühistu mesitalud.

NB! Müüjate nimekiri veel täieneb. Müüjate arv on piiratud, kui soovid oma müügiletiga üritusele tulla, palun anna endast märku meiliaadressil info@arsenalkeskus.ee (lühikirjeldus, millise kaubaga tegu ja kontaktandmed.) Vastame päringutele esimesel võimalusel. 

 

Festivalilt leiate:

Rebase Talu Järvamaalt

Rebase Talu Järvamaalt lööb letti mitmeid-mitmeid eri sorti õunu! Tiina, Kikitriinu, Kaimo ja Sputnik ei ole mitte tegelased lastefilmist, vaid mõned näited vahvatest õunasortidest, mida Rebase talu aedadest leida võib ja mis ka Õunafestivalil punnpõskselt sööjaid ootavad.

Lisaks Järvamaa õunakampadele on festivalile oodata ka gurmeekartuleid ja muud head sügiskraami!

Vaata lisa

Aakre aed Tartumaalt

Aakre Aed osaleb taas Õunafestivalil ja toob kaasa rahva lemmiksorte!

15 hektari suuruses Aakre õunaaias Tartumaal toimetab ka kümmekond mesilasperet, kelle poolt kogutud mett laadalt soetada saab.

Vaata lisa

Raudale talu Jõgevamaalt

Raudale talu tuleb Õunafestivalile Jõgevamaalt ning lisaks punnpõsksetele õuntele toovad nad kaasa muid mõnusaid sügisande.

Kui ilmataat lubab ja tuuled soodsalt puhuvad, toob Raudale talu endaga kaasa ka küpseid ploome ja muid sügiseseid saaduseid.

Vaata lisa

Koduaia õunamahlad

Koduaia õunamahlade seast leiab lemmiku igaüks, sest õunasorte, millest selles aias mahla pressitakse, on oi, kui palju! Nimelt pärinevad Koduaia mahlaõunad mitmetest-mitmetest koduaedadest. Uhketesse pudelitesse saab väärt mahl ja mitte ühtegi muud lisandit.

Leiab magusat, leiab hapukamat, leiab isegi sellist, mis justkui lausa pirni meenutab!

Vaata lisa

Aasa Mesi

Aasa Mesi on tunnustatud Eesti mahemee tootja, kes teeb koostööd Pärnumaal, Lääneranna valla metsades ja rabades toimetavate mesilastega. Sealsed meelinnud on eemal intensiivsest põllumajandusest ja nii saab meepurki ainult kõige puhtam kraam! See on mesi, mis toob esile Lääneranna puhtast loodusest ja väekast taimestikust pärinevad parimad maitsed. – tooni annavad näiteks paakspuu, angervaks ja põdrakanep.

Aasa Mee valikust leiab näiteks mahedat metsaõite, kanarbiku- ja kreemjat mett.

Metsaserva Mesi

Metsaserva Mesi on tunnustatud Eesti mahemee tootja, kelle mesi pärineb peamiselt Otepää looduspargi aladelt. Lisaks pakendab ja turustab Metsaserva ka mesinik Alla Sarapi tavamett, mille seast leiavad oma iga maitsegurmaan!

Valikus on näiteks võilille-, pärnaõie-, keerispea-, mesika- ja tatramett ning õunafestile kohaselt muidugi ka õunaaiamett! Kohapeal on võimalik soetada ka kreemjat, taruvaiguga ja taruvaigu-suira mett ning mahedaid tatratooteid.

Pajusalu

Pajusalu talu asub Hirvli külas Kuusalu vallas, kuid lisaks kohalikele on Pajusalu talu palganud oma juurde tööle mesilasi ka Põltsamaalt.

Väärt päikesemekiga mett saab Pajusalu talult nii värskel ja kreemjal kujul kui ka taruvaiguga.

Sipre mesila

Sipre Mesila mesi on pärit Pandivere niitudelt ja metsadest. Tule kindlasti proovima, sest valikus on ka värsket, kreemjat ja taruvaiguga mett.

Saku Lihameistrid

Saku Lihameistrid toovad laadale kaasa erinevaid maasuitsusinke, põdralihavorsti, ulukilihast grillvorste ja konserve.

Kalaarsenali mini-popup

Kalaarsenal on Õunafestil väljas miniversiooniga oma populaarsest pop-up restost ja pakub frititud Peipsi tinti.

Lebedinskaja talu

Lebedinskaja talu toob endaga kaasa kuulsat Peipsi sibulat. Peipsi sibulad on tuntud oma tugeva maitse poolest, mis aitab neil aga pikalt säilida ning kuumutamisel hoopiski magusamaks muutub.

Akbana pirukad ja maiustused

Akbana OÜ toob endaga kaasa pärmitaignast valmistatud soolaseid ja magusaid pirukaid, pähkli- ja meekooke, mascarponekooke, halvaad ja palju muud head.

 

Müüjate nimekiri veel täieneb.

Ürituse toimumist toetab Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond.

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamise jätkamisel nõustute küpsiste ja andmetöötlustingimustega.
Tutvuge lähemalt meie andmetöötlustingimustega.

OK