Arsenali õunafestival ja meelaat 28. septembril

28. septembril kell 11-15 toimuvad Arsenal keskuses Põhja-Tallinnas meeleolukas Õunafestival ja Meelaat.

Pealinna suurim õunafest tuleb taas! Õunafestivaliga tähistame kodumaiste ubinate valmimist ja naudime kõike seda, mida õuntest valmistada saab. Seekord nõrutame õuntele pisut imehead mett ning oleme kauplema kutsunud ka eestimaised meetootjad!

Festivalil löövad õunad letti kodumaised õunakasvatajad ja põnevate õunasaaduste tootjad. Nagu üks sihikindel õunauss, nii uuristab ka ürituse programm tee läbi ubinamaailma parimate palade! Päeva viib läbi alati lõbus ja tore Juhan Krull, plaate keerutab DJ Pihl!

Õunatalude kõrval võtavad mõõtu mesimagusad meeletid, kust võib leida meetooteid nii sise- kui välispidiseks kasutamiseks ning maitsvat mett leiab ka kõige erilisema maitsenüansiga magusasõber.

 

 

Õunafestivalil toimub:

11:00 Kuulutame ubinapeo avatuks! Esinevad Kopli Noortemaja laulu- ja tantsulapsed

11:30 Kinkekaartide võitjate väljakuulutamine

12:00 Kamille Saabre lillemaalide tutvustus ja vestlus kunstnikuga

12:30 Õunakasti kaalumise võistlus

13:00 Õunte degusteerimine ja parima õunasordi hääletus

13:30 Arsenali Õunafestivali parima õunasordi väljakuulutamine!

Terve festivaliaja on avatud õuna- ja meetalude laat. Tutvu laadalistega allpool:

Laadalt leiate

 

Kamille Saabre lillemaalid

Eelmisel Õunafestivalil saime nautida Kamille Saabre imekauneid, kuid samas nii koduseid õunamaale. Kuna sel aastal on Õunafestivali üheks osaks ka Meelaat, siis mis ilmestaks seda paremini kui kaunid lilled, millelt usinad mesilased oma mee korjavad?

Seepärast on sel aastal võimalik tutvuda Kamille suurepäraste lillemaalidega, mida kunstnik ise kirjeldab järgmiselt: „Lill tuletab meelde ka ringkäiku, milles kõik osaleme – ta tärkab, kasvab, õitseb, närbub ja siis sureb.

Tihti on tunne, et võiks ju kogu aeg ainult õitseda, kuid kui vaatad lille, saad aru, et igal asjal on oma aeg. Tuleb nautida seda, mis parasjagu on, sest see saab ükskord otsa.“

Vaata, kuidas sünnib üks lillemaal: https://www.kamillesaabre.com/kuidas-sunnib-lillemaal/

Vaata lisa

Rebase Talu Järvamaalt

Rebase Talu Järvamaalt lööb letti lausa 10 eri sorti õunu! Tiina, Kikitriinu, Kaimo ja Sputnik ei ole mitte tegelased lastefilmist, vaid mõned näited vahvatest õunasortidest, mida Rebase talu aedadest leida võib ja mis ka Õunafestivalil punnpõskselt sööjaid ootavad.

Lisaks Järvamaa õunakampadele on festivalile oodata ka gurmeekartuleid!

Vaata lisa

Karini talu Pärnumaalt

Karini talu on väike pereettevõte, mis toimetab Soomaa rahvuspargi servas Pärnumaal. Karini talu toob festivalile põnevat käsitöö ahjuõunasinepit!

Lisaks sinepivalmistamisele tegeletakse talus köögivilja- ja marjakasvatusega, meisterdatakse hoidiseid ning talu hoovi peal jooksevad ringi kodulinnud ja lambad.

Vaata lisa

Aakre aed Valgamaalt

Aakre Aed osaleb taas Õunafestivalil ja toob kaasa rahva lemmikõuna Liivi kuldreneti! Lisaks saab maiustada magusate „Tiina“ ja „Alari“ ning vürtsikalt hapukasmagusa „Liivikaga“, mis valiti eelmise aasta Arsenali õunafestil rahva lemmik õunasordiks! Festivalile toob Aakre aed ka küpsetest õuntest pressitud imehead mahla!

15 hektari suuruses Aakre õunaaias Tartumaal toimetab ka kümmekond mesilasperet, kelle poolt kogutud mett laadalt soetada saab.

Vaata lisa

Raudale talu Jõgevamaalt

Raudale talu tuleb Õunafestivalile Jõgevamaalt ning lisaks punnpõsksetele õuntele toovad nad kaasa magusat mett ja maitsemeeli paitavat kodust õunamahla.

Kui ilmataat lubab ja tuuled soodsalt puhuvad, toob Raudale talu endaga kaasa ka küpseid ploome ja maitsvaid vaarikaid.

Vaata lisa

Koduaia õunamahlad

Koduaia õunamahlade seast leiab lemmiku igaüks, sest õunasorte, millest selles aias mahla pressitakse, on oi, kui palju! Nimelt pärinevad Koduaia mahlaõunad mitmetest-mitmetest koduaedadest. Uhketesse pudelitesse saab väärt mahl ja mitte ühtegi muud lisandit.

Leiab magusat, leiab hapukamat, leiab isegi sellist, mis justkui lausa pirni meenutab!

Vaata lisa

Mull õunasiidrid

Lõbusa nimega MULL toodab kodumaiseid õunasiidreid ja muid mullijooke. Harjumaa joogitootja pressib mahla ligi 10 erinevast õunasordist ning diil on selline, et iga õun annab endast alati parima.

Nii on MULLis kokku saanud erinevad ubinad, kes mõnesse valitud pudelisse on endaga kaasa kutsunud ka rabarberit, vaarikat, mustikat, maasikat ja musta sõstartki.

Vaata lisa

Siidrikoda

Siidrikoda on pereettevõte, mis teeb mõnusatest Põlvamaa õuntest joogipoolist. Lisaks imemaitsvale lisatud mulliga mahlale toodab Siidrikoda vahuveini ja nagu nimigi viitab, käsitöösiidrit.

Nii mõnigi Siidrikoja jook on tubli olnud ka väljaspool kodumaad ning saanud lausa rahvusvahelist tunnustust. Õunafestivalile lubas Siidrikoda lisaks janukustutajatele kaasa tuua ka mahlaseid kodumaised ubinaid.

Vaata lisa

Aasa Mesi

Aasa Mesi on tunnustatud Eesti mahemee tootja, kes teeb koostööd Pärnumaal, Lääneranna valla metsades ja rabades toimetavate mesilastega. Sealsed meelinnud on eemal intensiivsest põllumajandusest ja nii saab meepurki ainult kõige puhtam kraam! See on mesi, mis toob esile Lääneranna puhtast loodusest ja väekast taimestikust pärinevad parimad maitsed. – tooni annavad näiteks paakspuu, angervaks ja põdrakanep.

Aasa Mee valikust leiab näiteks mahedat metsaõite, kanarbiku- ja kreemjat mett.

Vaata lisa

Lõuna-Eesti Mesi

Lõuna-Eesti Mesi OÜ mesilased sumisevad Võrtsjärve idakaldal, Rannu ja Rõngu lähedal Tartumaal.

Lõuna-Eesti Mee tootevalikust leiab väga palju erinevaid meesorte, nende hulgas ka puhtal kujul kanarbiku- ja tatramett!

Vaata lisa

Mesilepa mesila

Mesilepa mesila võib leida Sirgu külast Luunja vallast Tartumaal, kuhu esimene mesilaspere asus elama 2014. aastal.

Ümberkaudsete metsade ja põldude pealt usinate meelindude korjatud mesi jõuab Õunafestivali külastajateni nii värskel kui mõnusal kreemjal kujul.

Vaata lisa

Mesioja

Mesioja OÜ mesinikud tegutsevad Keilas ning teevad koostööd Loode-Eesti mesilastega, kes sealsetes metsades ja niitudel toimetavad. Mõni aasta on mesimummid nii tublid, et meisterdavad ka kanarbikumett.

Mesioja tootevalikust leiab nii kreemjat kui ka erinevate lisanditega magusaid meemaitseid. Meefänne ootavad ka taruvaik, õietolm ja suir!

Vaata lisa

Metsaserva Mesi

Metsaserva Mesi on tunnustatud Eesti mahemee tootja, kelle mesi pärineb peamiselt Otepää looduspargi aladelt. Lisaks pakendab ja turustab Metsaserva ka mesinik Alla Sarapi tavamett, mille seast leiavad oma iga maitsegurmaan!

Valikus on näiteks võilille-, pärnaõie-, keerispea-, mesika- ja tatramett ning õunafestile kohaselt muidugi ka õunaaiamett! Kohapeal on võimalik soetada ka kreemjat, taruvaiguga ja taruvaigu-suira mett ning mahedaid tatratooteid.

Vaata lisa

My Honey

Lääne-Virumaalt tuleb õunafest-meelaadale My Honey OÜ, kelle mesi tuleb Pandivere metsadest ja niitudelt. Sealse kõrgustiku peal on mesimummudel oma igapäevatoimetusi tehes kaunis vaade ümbritsevale loodusele ja seepärast elavad seal ühed õnnelikud mesilased.

Nende meisterdatud on mõnusalt värsked ja kreemjad meed.

Vaata lisa

Pajusalu talu

Pajusalu talu asub Hirvli külas Kuusalu vallas, kuid lisaks kohalikele on Pajusalu talu palganud oma juurde tööle mesilasi ka Põltsamaalt.

Väärt päikesemekiga mett saab Pajusalu talult nii värskel ja kreemjal kujul kui ka taruvaiguga.

Vaata lisa

Sipre Mesila

Sipre Mesila mesi on pärit Pandivere niitudelt ja metsadest, kuid see pole veel kõik! Laadalistele toovad nad mekkida üht väga eksootilist mett, mille mesilased on korjanud Tallinna Botaanikaaia lilledelt!

Tule kindlasti proovima, sest valikus on ka värsket, kreemjat ja taruvaiguga mett.

Vaata lisa

Ladies Circle Estonia heategevuslik küpsetiste müük

Ladies Circle Estonia korraldab Õunafestivalil heategevusliku küpsetiste müügi, mille tulu läheb MTÜ Muutes Maailma toetuseks. Muutes Maailma on heategevusorganisatsioon, mille missioon on aidata selgroo- ja seljaaju vigastusega inimesi, kes võiksid parandada oma elukvaliteeti tüvirakkude siirdamise protseduuriga. Ladies Circle on ülemaailmne noorte naiste ühendus, mille eesmärk on positiivsete muutuste ellukutsumine ühiskonnas ja heategevus. Külasta kindlasti Ladies Circle Eesti müügiletti ja anna oma panus heategevusse!

Vaata lisa

NB! Vaata ka, mis eelmisel aastal toimus!

 

Soovid oma õunad samuti letti lüüa?

Kui kasvatad ise õunu, pressid õunamahla, kääritad siidrit või oled Liivimaa parim õunakoogimeister, siis anna endast märku info@arsenalkeskus.ee või allpool olevas ankeedis ning ka Sul võib avaneda võimalus Õunafestivalil silma paista! Müügilauad on Arsenal keskuse poolt ning kohatasu ei ole.

Näeme festivalil!

 


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamise jätkamisel nõustute küpsiste ja andmetöötlustingimustega.
Tutvuge lähemalt meie andmetöötlustingimustega.

OK