Õunafestival 26. ja 27. septembril Arsenali parklas

Pealinna suurim õunafest tuleb taas! 26. ja 27. septembril toimub Arsenali parklas igasügisene Õunafestival!

Õunafestivaliga tähistame kodumaiste ubinate valmimist ja naudime kõike seda, mida õuntest valmistada saab. Sel aastal oleme õunaletid viinud õue, Arsenali Tööstuse tänava poolsesse parklasse.

Tule õunale:

  • Laupäeval, 26. septembril kell 10-18
  • Pühapäeval, 27. septembril kell 10-16

 

Festivalil löövad õunad letti kodumaised õunakasvatajad ja põnevate õunasaaduste tootjad. Õunatalude kõrval võtavad mõõtu Eesti Mee Ühistu mesitalud.

 

Et tagada külastajate hajutatus ja võimalus hoida vahemaad teiste inimestega, toimub Õunafestival sel korral ilma keskse programmita ja kahel päeval. Keskuse poolt on tagatud desinfitseerimisvahendid müügilettidel. Kui oled haige või ei tunne end hästi, jää palun koju. Kui oled terve, kasuta julgelt näomaski.

 

Festivalilt leiate:

Rebase Talu Järvamaalt

Rebase Talu Järvamaalt lööb letti mitmeid-mitmeid eri sorti õunu! Tiina, Kikitriinu, Kaimo ja Sputnik ei ole mitte tegelased lastefilmist, vaid mõned näited vahvatest õunasortidest, mida Rebase talu aedadest leida võib ja mis ka Õunafestivalil punnpõskselt sööjaid ootavad.

Lisaks Järvamaa õunakampadele on festivalile oodata ka gurmeekartuleid ja muud head sügiskraami!

Vaata lisa

Aakre aed Valgamaalt

Aakre Aed osaleb taas Õunafestivalil ja toob kaasa rahva lemmikõuna Liivi kuldreneti! Lisaks saab maiustada magusate „Tiina“ ja „Alari“ ning vürtsikalt hapukasmagusa  Festivalile toob Aakre aed ka küpsetest õuntest pressitud imehead mahla!

15 hektari suuruses Aakre õunaaias Tartumaal toimetab ka kümmekond mesilasperet, kelle poolt kogutud mett laadalt soetada saab.

Vaata lisa

Raudale talu Jõgevamaalt

Raudale talu tuleb Õunafestivalile Jõgevamaalt ning lisaks punnpõsksetele õuntele toovad nad kaasa magusat mett ja maitsemeeli paitavat kodust õunamahla.

Kui ilmataat lubab ja tuuled soodsalt puhuvad, toob Raudale talu endaga kaasa ka küpseid ploome ja muid sügiseseid saaduseid.

Vaata lisa

Koduaia õunamahlad

Koduaia õunamahlade seast leiab lemmiku igaüks, sest õunasorte, millest selles aias mahla pressitakse, on oi, kui palju! Nimelt pärinevad Koduaia mahlaõunad mitmetest-mitmetest koduaedadest. Uhketesse pudelitesse saab väärt mahl ja mitte ühtegi muud lisandit.

Leiab magusat, leiab hapukamat, leiab isegi sellist, mis justkui lausa pirni meenutab!

Vaata lisa

Laupäeval, 26. septembril on laadal järgmised kodumaised meetalud:

Mesioja

Mesioja OÜ mesinikud tegutsevad Keilas ning teevad koostööd Loode-Eesti mesilastega, kes sealsetes metsades ja niitudel toimetavad. Mõni aasta on mesimummid nii tublid, et meisterdavad ka kanarbikumett.

Mesioja tootevalikust leiab nii kreemjat kui ka erinevate lisanditega magusaid meemaitseid. Meefänne ootavad ka taruvaik, õietolm ja suir!

Metsaserva Mesi

Metsaserva Mesi on tunnustatud Eesti mahemee tootja, kelle mesi pärineb peamiselt Otepää looduspargi aladelt. Lisaks pakendab ja turustab Metsaserva ka mesinik Alla Sarapi tavamett, mille seast leiavad oma iga maitsegurmaan!

Valikus on näiteks võilille-, pärnaõie-, keerispea-, mesika- ja tatramett ning õunafestile kohaselt muidugi ka õunaaiamett! Kohapeal on võimalik soetada ka kreemjat, taruvaiguga ja taruvaigu-suira mett ning mahedaid tatratooteid.

Mesilepa mesila

Mesilepa mesila võib leida Sirgu külast Luunja vallast Tartumaal, kuhu esimene mesilaspere asus elama 2014. aastal.

Ümberkaudsete metsade ja põldude pealt usinate meelindude korjatud mesi jõuab Õunafestivali külastajateni nii värskel kui mõnusal kreemjal kujul.

 

Pühapäeval, 27. septembril on laadal kodumaised meetalud:

Pajusalu talu

Pajusalu talu asub Hirvli külas Kuusalu vallas, kuid lisaks kohalikele on Pajusalu talu palganud oma juurde tööle mesilasi ka Põltsamaalt.

Väärt päikesemekiga mett saab Pajusalu talult nii värskel ja kreemjal kujul kui ka taruvaiguga.

Sipre Mesila

Sipre Mesila mesi on pärit Pandivere niitudelt ja metsadest, kuid see pole veel kõik! Laadalistele toovad nad mekkida üht väga eksootilist mett, mille mesilased on korjanud Tallinna Botaanikaaia lilledelt!

Tule kindlasti proovima, sest valikus on ka värsket, kreemjat ja taruvaiguga mett.

 

Aasa Mesi

Aasa Mesi on tunnustatud Eesti mahemee tootja, kes teeb koostööd Pärnumaal, Lääneranna valla metsades ja rabades toimetavate mesilastega. Sealsed meelinnud on eemal intensiivsest põllumajandusest ja nii saab meepurki ainult kõige puhtam kraam! See on mesi, mis toob esile Lääneranna puhtast loodusest ja väekast taimestikust pärinevad parimad maitsed. – tooni annavad näiteks paakspuu, angervaks ja põdrakanep.

Aasa Mee valikust leiab näiteks mahedat metsaõite, kanarbiku- ja kreemjat mett.

 

 

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamise jätkamisel nõustute küpsiste ja andmetöötlustingimustega.
Tutvuge lähemalt meie andmetöötlustingimustega.

OK