Juukseklambriga luku muukimine ja parim jalats Eesti kliimasse – tegime juttu Kingaprofiga

Kooliaasta alguse ja hooaegade vaheldumise rütmis tegime juttu Arsenalis asuva paljukiidetud Kingaprofi eestvedaja Dmitriga. Rääkisime sellest, kuidas poes kvaliteetset jalanõud ära tunda, aga ka võtmetest ja sellest, kas tänapäeval enam filmist nähtud juukseklambritega ka uksi muukida saab.

Alustame kõige algusest: milliste muredega tasuks Kingaprofi poole pöörduda?

Meie poole võib päris paljude teemadega pöörduda. Valmistame võtmeid, teeme kingsepatöid, valmistame silte ja kleebiseid, parandame kellasid ja vahetame patareisid, valmistame templeid, pakume jalatsihooldusvahendeid, sisetaldu ja kingapaelu.

Kuna kannate nime Kingaprof, siis küsiks kohe täpsemalt just kingade kohta. Kaupluste jalatsivalik on täna üsna lai ja hinnaklasse jätkub ka igale maitsele. Kas inimesed toovad veel üldse jalanõusid parandusse või on trend pigem vanad ära visata ja uued asemele osta?

Kusagil 10 aastat tagasi algas küll väike langus, kus jalatseid enam niiväga parandusse ei toodud. Varem oli vahel nii, et tipphooajal kevadel või sügisel venisid järjekorrad kuni nädalapikkuseks. Täna peavad reeglina kõik tööd tehtud saama 24 tunni jooksul, sõltumata hooajast. Suuremate õmblustööde ja tõmblukkudega võib vahel kauem minna, kui neid korraga rohkem tuuakse.

Nüüd enam ei eristu mingid kindlad aastaajad nii tugevalt, jalatseid tuuakse stabiilselt läbi terve aasta. Odavama kiirmoe kõrval on tänapäeval valikus ka palju kalleid brändijalatseid, mida tasub ikka parandada ja aktiivsemalt hooldada. Meie vastutus on selle võrra jällegi suurem. Samuti soovitakse ka odavamatel jalatsitel n-ö. käiguosa – kontsaplekid ja pooltallad – korras hoida. Jalatseid võib ju palju olla aga sobiva leidmine ei pruugigi nii lihtne ülesanne olla. Ja kui siis mõni selline lemmikpaar juba tekkinud, siis ikka tahetakse, et see kauem kestaks.

Kas Sul on mingeid näpunäiteid, kuidas poes kvaliteetset jalanõud ära tunda?

Kõige rohkem kindla peale minek kipub ikka naturaalne nahk olema. Kunstnaha ainuke eelis on, et sellel ei teki lörtsise ilmaga soolarante. Muid eeliseid sel materjalil kahjuks pole. Parandaja vaatenurgast vaadates annab pärisnahaga ka palju rohkem ära teha, kui kunstnahaga. Riidematerjaliga saab samuti üht-teist teha, aga kummiga jällegi mitte.

Märgin siinkohal ka ära, et tennised ja muud sarnased lameda põhjaga jalatseid ma näiteks ei soovitaks. Jalats võiks ikka korralikult jalatalda toetada.

Mis on kõige suuremad vead, mida inimesed jalatsihoolduses teevad, mida kindlasti vältida tasuks?

Kõige suurem viga on tegelikult jalatsite hooldamata jätmine. Tänapäeval on palju juttu tootja vastutusest, kuid aina sagedamini tuleb ette, et pealtnäha tootja süül tekkinud jalatsite kahjustus on tekkinud hoopis sellest, et neid pole õigesti hooldatud.

Siit edasi võiks esmajärjekorras jälgida, et hooldusvahendites oleks võimalikult vähe keemiat. Internetist leiab teemakohastelt veebilehtedelt päris häid juhendeid ning tasub ka poes jalatsit ostes juba sellekohast infot küsida.

Kuidas lükkaksid ümber väite, et „Eesti kliimasse ei sobi muu kui kummik“?

Kusjuures, ega väga ei lükkagi… Omaette teenusena kirjutan aeg-ajalt ekspertiise ja üks sagedasemaid kaebusi on, et jalatsid lasevad vett läbi või on märjaga liimist lahti tulnud. Mul ei jää tihti muud üle, kui kinnitada fakti, et tegu on kuiva ilma jalatsiga ja märja ilma jaoks ongi kõige sobilikumad just kummikud. Aga no tegelikult on meil poodides müügil ka meie kliimasse sobivaid jalatseid, kuid kiirmood on see, kust niiske ilmaga pikka vastupidavust loota ei tasu.

Räägime võtmetest ka: kui lihtne või raske on tänapäeval juukseklambriga ukselukku lahti muukida?

Mõndasid saab muukida, mõndasid mitte. Saadaval on päris palju kvaliteetseid turvalukke, kuid samas ei tasu alati müügimeeste juttu ka lõpuni tõepähe võtta. Tavalisi üherealisi külghambaga võtme lukkusid tõesti saab juukseklambriga muukida. Kes aga vargakindlamat kaitset tahab, siis mulle endale sümpatiseerivad väga Abloy turvalukkude sarjad.

Kui toon teie juurde parandusse kingad või käekella või soovin hoopiski uut võtit – kui kaua siin ooteaeg tavaliselt on?

Jalanõude puhul ei tohiks üle 24 tunni minna. Kellapatarei vahetus on minutite küsimus, kuid kui tuleb suurem parandamine ette võtta või varuosi tellida, siis võib mitu päeva aega minna. Võtme saab reeglina valmis minutitega.

Kas on veel midagi huvitavat, mida Kingaprofis teha saab, aga millest inimesed väga ei tea?

No näiteks sildid ja kleebised – arvatakse, et neid saab ainult selliseid, nagu kohapeal valik on. Tegelikult saab neid tellida igas värvis ja mõõdus, ise peab ainult valmis kujundama. Näiteks tellisin oma lapsele kõikidele kooliraamatutele ja vihikutele ilusad, vastava õppeaine temaatikaga kujundatud kleebised nime, klassi ja kooli nimetusega. Väga head nägid välja!

Kui mureks on parandust vajavad jalatsid, katkine kell, tarvis on uut võtit või kleepse ja templit, siis sea sammud julgelt Kingaprofi!

Kingaprofi leiad Arsenal keskusest Selveri infoleti vastast.

 

 

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamise jätkamisel nõustute küpsiste ja andmetöötlustingimustega.
Tutvuge lähemalt meie andmetöötlustingimustega.

OK