Avatud uste nädalavahetus Arsenalis

Foto: Tõnu Tunnel

27-28. aprill toimuvad Open House Tallinn avatud uste päevad, mille raames saab külastada ka neid Arsenali korruseid ja nurgataguseid, kuhu keskuse külastajad igapäevaselt ligi ei pääse.

Laupäeval ja pühapäeval toimuvad Arsenal keskuses alates kell 12 igal täistunnil tasuta ekskursioonid, mis tutvustavad huvilistele Arsenali maja ajalugu, arhitektuuri ja muud põnevat.

Vabatahtlike läbiviidavad ekskursioonid toimuvad 27. ja 28. aprillil kell 12, 13, 14, 15 ja 16.00.

Ekskursioonid algavad Arsenali Erika tänava poolse sissepääsu lähedalt, Uuskasutuskeskuse eest ning kulgevad läbi maja katuseterrassi ülejäänud korrustele ning piiluda saab ka ajaloolise hoone pööningule. Ekskursioonidel saab osaleda ilma eelregistreerimiseta.

Avatud uste päevi korraldav Eesti Arhitektuurikeskus kirjutab Arsenali kohta nii:

Väljavenitatud piduliku neoklassitsistliku ilmega hoone on kunagine sõjatehas. Arsenali võib tänagi pidada Karjamaa piirkonna uhkeimaks ehitiseks, mille kolmnurkfrontoon ja sambad jätavad petliku mulje linnapaleest. Umbes 1917. aastast pärineva punasest tellisest hoone sisemus oli algselt üsna lihtne, sest selles, ilmselt kasarmuks mõeldud hoones, hakati juba Vabadussõja ajal militaartehnikat valmistama. Peale tootmise likvideerimist leidis meie sõjatööstuse ikoonehitis uue rahumeelse elu kaubanduskeskusena. Kuigi kompleksi ei aheldanud väga ranged piirangud, on hakkama saadud pärandkultuuri suhtes tõeliselt taktitundelise lahendusega.

Loe Open House Tallinn projektist lähemalt: openhousetallinn.ee

 

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamise jätkamisel nõustute küpsiste ja andmetöötlustingimustega.
Tutvuge lähemalt meie andmetöötlustingimustega.

OK