Arsenali keskus sai nurgakivi

Täna pandi pidulikult nurgakivi Põhja-Tallinnas asuvale Arsenali keskusele. Erika ja Tööstuse tänava nurgal endise sõjatehase ruumides avab 2016. aasta sügisel uksed kaubandus- ja ärikeskus. Tsaariaegsetesse punastest tellistest tehasehoonetesse rajatava keskuse ehitusmaksumus on ligikaudu seitse miljonit eurot. Kaubanduskeskuse ehitab Nordecon AS.

Arsenal Centre OÜ juhataja Aadu Oja sõnul on Põhja-Tallinn pealinnas üks väheseid piirkondi, kus napib tänapäevaseid kaubandus- ja teeninduspindu. “Arsenali keskus aitab seda olukorda leevendada ning pakub oma põneva ajaloolise arhitektuuriga kohalikele uue unikaalse kohtumispaiga, kus oma igapäevaseid oste teha ja ka aega veeta. Samuti rekonstrueeritakse vanades hoonetes hulk büroopindu, mille vastu tunnevad soodsa hinnataseme tõttu huvi paljud noored ettevõtjad.” lisas Oja.

Arsenali keskuse arenduse esimeses etapis valmib brutomahus ligikaudu 15 000 ruutmeetrit büroo- ja kaubanduspindu, kus asuvad praeguste plaanide kohaselt tegutsema 35 poodi ja teenusepakkujat ning viis kohvikut ja restorani. Keskuse üheks ankurrentnikuks on Selveri supermarket, lisaks avavad keskuses uksed Biomarket, Eesti Post, L’Cosmetics, ilusalong, lillepood ning apteek ja paljud teised kauplused.

Nordecon AS juhatuse liige Avo Ambur lisas, et 12 kuud kestva ehitusaja jooksul lahendatakse olemasoleva kolme hoone sulatamine ühtseks kaubanduskeskuseks. Hooned liidetakse üheks ning hoonete vahelisest katusealast on pääsud büroodesse ning seda ala on võimalik kasutada terrassina ka avalikeks üritusteks. Hoonetevaheline uus kaubanduspind tõstetakse olemasolevast maapinnast kõrgemale, ühendades kõikide I korruse siseruumide pinnad samal kõrgusel.

Erika tänava poolne hoonemaht on kolmekordne. Esimesel korrusel paiknevad kaubanduspinnad ja bürood, teisele ja kolmandale korrusele on planeeritud büroopinnad ja hoonet teenindavad tehnoruumid. Tööstuse tänava äärne hoonemaht on ühekorruseline kaubanduspind.

Lisainfo:
Aadu Oja
Arsenal Center OÜ juhataja
aadu.oja@arsenalkeskus.ee

 

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamise jätkamisel nõustute küpsiste ja andmetöötlustingimustega.
Tutvuge lähemalt meie andmetöötlustingimustega.

OK