29. septembril 2018 toimub Arsenali Õunafestival!

29. septembril 2018 kell 13-17 toimub Arsenal keskuses vahva Õunafestival!

Õunafestivaliga tähistame kodumaiste ubinate valmimist ning naudime kõike seda, mida õuntest valmistada saab!

Festivalil löövad õunad letti kodumaised õunakasvatajad ja põnevate õunasaaduste tootjad. Nagu üks sihikindel õunauss, nii uuristab ka ürituse programm tee läbi ubinamaailma parimate palade!

 

 

Õunafestivali päevakava

13:00 Kuulutame ubinapeo avatuks! Päevajuht Juhan Krull, plaate keerutab DJ Pihl

13:30 Esinevad Kopli Noortemaja tantsu- ja laululapsed

14:00 Kamille Saabre õunamaalide näituse tutvustus ja vestlus kunstnikuga

15:00 Suur õunte degusteerimine ja parima õunasordi hääletus!

15:30 Õunakasti kaalumisvõistlus

16:00 Arsenali Õunafestivali parima õunasordi väljakuulutamine!

Terve festivaliaja on avatud meeleolukas õunte ja õunasaaduste laat ning meisterdada saab vahvaid martsipanikujukesi!

NB! Hoia silma peal Õunafestivali üritusel facebookis, sest festivali programm täieneb!

Õunafestival

 

Vaata ka Õunafestivali erimenüüd!

 

Õunafestivali laadalt leiate

 

Rebase Talu Järvamaalt

Rebase Talu Järvamaalt lööb letti lausa 10 eri sorti õunu! Tiina, Kikitriinu, Kaimo ja Sputnik ei ole mitte tegelased lastefilmist, vaid mõned näited vahvatest õunasortidest, mida Rebase talu aedadest leida võib ja mis ka Õunafestivalil punnpõskselt sööjaid ootavad.

Lisaks Järvamaa õunakampadele on festivalile oodata ka gurmeekartuleid!

Vaata lisa

Aakre aed Valgamaalt

Aakre aed Valgamaalt toob Õunafestivalile kaasa rahva lemmiku Liivi kuldreneti! Lisaks saab maiustada magusa „Tiina“ ja vürtsikalt hapukasmagusa „Liivikaga,“ mis on mõlemad Eestis aretatud õunasordid. Festivalile toob Aakre aed ka küpsetest sügisõuntest pressitud imehead mahla!

Suisa 10 000 õunapuuga aias toimetab ka mitu mesilasperet, kelle poolt kogutud meega festivalil maiustada saab.

Vaata lisa

Vasula aed Tartumaalt

Vasula aia õunad on sel aastal eriti ilusad, suured ja maitsvad. Tartumaa õunaaed toob kaasa märgisega pärjatud Eestimaa mullast kasvanud õunapuude viljad.

Nimelt on Vasulas aiandusega tegeletud juba rohkem kui pool sajandit ja 2015. aastast on Vasula ametlikult keskkonnasõbralik puuvilja- ja marjakasvataja! Kui ilmataat lubab, pannakse pealinna poole teele ka hulganisti mõnusaid pirne.

Vaata lisa

Koduaia õunamahlad

Koduaia õunamahlade seast leiab lemmiku igaüks, sest õunasorte, millest selles aias mahla pressitakse, on oi, kui palju! Nimelt pärinevad Koduaia mahlaõunad mitmetest-mitmetest koduaedadest. Uhketesse pudelitesse saab väärt mahl ja mitte ühtegi muud lisandit.

Leiab magusat, leiab hapukamat, leiab isegi sellist, mis justkui lausa pirni meenutab!

Vaata lisa

Akaatsia talu

Akaatsia talu on väike pereettevõte, mis toimetab Soomaa rahvuspargi servas Pärnumaal. Akaatsia talu toob festivalile põnevat ahjuõunasinepit!

Lisaks sinepivalmistamisele tegeletakse talus köögivilja- ja marjakasvatusega, meisterdatakse hoidiseid ning talu hoovi peal jooksevad ringi kodulinnud ja lambakesed.

Vaata lisa

Musamaa pehme jäätis õunalisandiga

Musamaa tegeleb lastele mõeldud muusikapillide rendiga, kuid Õunfestivalile toovad nad mõnusat pehmet jäätist, mida saab maiustada ka õunalisandiga!

Vaata lisa

MTÜ Mondo

MTÜ Mondo toob Õunafestivalile Uganda naiste käsitööna valminud pajalappe, pajakindaid ja põllesid ning Ghana korvipunujate meisterdatud korve! Ikka selleks, et kui festivalilt laar õunu ostetud, saaks need millegagi koju vedada, et siis suure hooga moos keetma või kooki küpsetama hakata.

Igapäevaselt tegeleb Mondo maailmahariduse, arengukoostöö ja humanitaarabiga.

Vaata lisa

Martsipanigalerii

Martsipanigalerii abiga saavad kõik magusasõbrad (eriti need pere pisemad) ise endale meelepäraseid martsipanikujukesi voolida! Kes ise voolida ei jõua, aga martsipaniga maiustada tahaks küll, siis pole muret!  Martsipanigalerii toob festivalile terve portsu professionaalide meisterdatud tooteid.

Kes aga õunapidu väga tõsiselt pidada tahab, leiab ka õunakujulisi martsipanikomme!

Vaata lisa

Kunstnik Kamille Saabre

Kunstnik Kamille Saabre avab festivali puhul üheks päevaks oma EV100 puhuks valminud õunamaalide näituse! „Õun on kõige tavalisem Eesti vili – kättesaadav, lihtne ja omane,“ ütleb Kamille. Just seepärast maalis ta kõige silmapaistvamatest õunaesindajatest portreed ja kirjutas juurde ka lühilood. Kamille on ise festivalil kohal ja kõik õunte, maalikunsti või suisa ubinatest inspireeritud maalikunsti fännid saavad endale soetada ka 2019. aasta õunakalendreid!

Vaata lisa

Ladies Circle Estonia

Ladies Circle Estonia korraldab Õunafestivalil heategevusliku (õuna)küpsetiste müügi, mille tulu läheb MTÜ Kogemuse Jõud toetuseks. MTÜ ühendab Eesti haiglates vabatahtlikena töötavaid kogemusnõustajaid, kes on toeks lapse tervise probleemide tõttu kriisi sattunud peredele. Ladies Circle on ülemaailmne noorte naiste ühendus, mille eesmärk on positiivsete muutuste ellukutsumine ühiskonnas ja heategevus. Külasta kindlasti Ladies Circle Eesti müügiletti ja anna oma panus heategevusse!

Vaata lisa

 

Vaata ka Õunafestivali erimenüüd!

 

Soovid samuti oma õunad letti lüüa?

Kui kasvatad ise õunu, pressid õunamahla, kääritad siidrit või oled Liivimaa parim õunakoogimeister, siis anna endast märku info@arsenalkeskus.ee või allpool olevas ankeedis ning ka Sul võib avaneda võimalus Õunafestivalil silma paista! Müügilauad on Arsenal keskuse poolt ning kohatasu ei ole.

Näeme festivalil!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamise jätkamisel nõustute küpsiste ja andmetöötlustingimustega.
Tutvuge lähemalt meie andmetöötlustingimustega.

OK