Maailmas rändamisest inspireeritud supertoidu kohvik

Arsenali aatriumis avas uksed Eestis ainulaadne smoothie-bowl‘e pakkuv toidubaar FLOW Bowl. Vestlesime FLOW Bowli loojate Victoria ja Andzeiga maailmas rändamise, põneva smuutimaailma ja värske toidu teemadel.

Mis koht see FLOW Bowl on?

FLOW Bowl on positiivsete emotsioonide koht, kus saab olenemata aastaajast värsket toitu, mis on lihtne ja maitsev. Pakume smuutisid, salateid ja smoothie-bowle ehk smuutikausse ja suhkruvabu magustoite. Smuutikausis on maitsev smuuti, millele on lisatud toortatra müslit, marju ja supertoitusid (näiteks chia-seemneid, acai-marju ja muud head-paremat).

Meie eesmärk on tõestada, et tänapäeval saab ka külmas Põhja-Euroopa kliimas aasta läbi värsket toitu süüa! Näiteks saame tuua mangosid Burkina Fasost, acai-marjapulbrit Lõuna-Ameerikast ja seda ka talvel. Tahame, et meie külastajad lahkuksid siit täis kõhu ja hea tujuga!

Mida teie kohviku nimi, „FLOW Bowl“ tähendab?

Bowl tähendab inglise keeles kaussi. Flow tuleb meie elustiilist ja motost, see on nagu ütlus Go with the flow ehk „kulge vooluga kaasa.“ See mõte on meiega mitu aastat kaasas käinud. Flow tuleb ka vee liikumisest: vesi on dünaamiline, pidevas muutumises. Meile ei meeldi ka pikka aega ühtemoodi püsida ja täpselt sama asja teha, vaid ikka edasi liikuda ja muutuda.

Ma saan aru, et olete palju reisinud.

Viimased viis aastat oleme Eestist ära olnud, jah. Peamiselt oleme Aasias rännanud, aga ka mujal. Oleme olnud seljakotirändurid. Kogu FLOW Bowli kontseptsioon on sellest rändamisest inspireeritud.

Kus täpselt tuli idee avada selline „hea toidu oaas“?

Enim inspiratsiooni saime Balilt, kus elasime paar aastat. Smoothie-bowlid on seal üsna igapäevane toit. Siinkandis peetakse smuutit rohkem hommikusöögiks või vahepalaks, aga seal ei ole valet aega hea smuutikausi nautimiseks. Raskemate toitude nagu kartul, liha, viljatooted ja leib asemel on vahepeal hea võtta midagi värsket ja kergemat. Lisaks Balile on selliseid smuutikohti ka näiteks Indias, Dubais, Singapuris ja mujal. Eestis oleme vist esimene omataoline.

Mille poolest erinevad teie smuutid tavapärastest, mahla ja jogurtiga tehtud smuutidest?

Me ei kasuta piimatooteid, jääd ega mingeid kunstlikke lisaaineid. Kasutame ainult naturaalseid puuvilju ja marju. Aga peamine on vast see, et meie smuutid ja smuutibowlid sisaldavad erinevaid supertoitusid, mida toome erinevatest paikadest üle maailma ja mis annavad toidule lisaväärtuse.

Mis on kõige tervislikum toit FLOW Bowli menüüs?

Täiesti võimatu öelda. Kõik toidud on tervislikud ja toitvad, täis vitamiine ja kasulikke kaloreid. Tervislikkus ei ole aga üldse meie number 1 eesmärk, see on pigem selline positiivne kõrvalmõju. Põhiline on, et toit oleks maitsev, lihtne, maalähedane ja selle valmistamine on selge ja läbipaistev.

Millised teie enda lemmikud on?

Victoria: Andzei lemmik on acai-marjadega tehtud smuutibowl!
Andzei: Ja Victoriale meeldib kohvi-bowl!

Menüüs nad tegelikult selliste nimedega pole, meil on palju põnevam menüü. Kõik toidud on nimed saanud erinevate asukohtade järgi, kus käinud oleme ja mis on meie lemmikkohad üle terve maailma. Nende hulgast ei leia Pariisi või Amsterdami, sest kuigi need on toredad kohad, siis need on väga tuntud. Meie omad on natuke salajasemad ja vähemtuntud paigad, mida Google’i otsingumootori kahelt esimeselt lehelt ei leia.

Kas mõni Aasia turismifirma äkki maksab teile sellise reklaami eest?

Hetkel mitte, aga äkki tulevikus tõesti! Aga ei, meie jaoks on tegu lihtsalt väga inspireerivate paikadega.

Ma vaatan, et see smuutibowl on üsna suur. Kas sellega võiks asendada ka korralikku lõunasööki?

Jah! Need on suure toiteväärtusega ja osad on ka üsna kalorirohked, sest me ei lahjenda viljapüreed jääga. Kasutame terveid vilju ja tervislikku rasva, mis mitmetes viljades ja supertoitudes leidub. Ja lisaks smuutile on meil ju ka salatid! Need meeldivad kindlasti neile, kes magusasõbrad ei ole. Nii nagu liikuv vesi, hakkab ka meie menüü ajas muutuma nii, et kõik leiavad oma lemmiku. Mõtleme ka võileibade tegemise peale. Võimalik, et ühel päeval lisanduvad need samuti meie menüüsse.

Miks otsustasite oma esimese, või tegelikult vist terve Eesti esimese smoothie-bowli kohviku just Arsenalis avada?

Arsenal keskus on sarnaselt meiega ajas arenev koht, mis asub kiiresti muutuvas ümbruskonnas. Erinevalt paljudest teistest keskustest, on Arsenalil oma karakter. Meie toidul on ka oma iseloom ja selge maitse. Siinkandis elab palju inimesi, kes hindavad sellist toitu. Tundsime, et me võiks siia hästi sobida.

Tule ja proovi toitvaid smuutisid, salateid ja smoothie-bowl‘e Arsenali aatriumis asuvas FLOW Bowlis!

 

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Massive Presence Website