Kui rääkida juustust, siis tuleb rääkida Juustukuningatega

Kohtusime juustukuninga, Erwin Wassenaariga Arsenal Keskuses ning rääkisime… muidugi juustust.

Kust tuli mõte teha selline koht nagu Juustukuningad?

See asi sai alguse mõned aastad tagasi. 2010. aasta detsembris läksin Hollandi saatkonna kutsel Rahvusvahelise Naisteklubi heategevuslikule jõululaadale Bazaar appi juustu müüma.

Seal müüsin pooleteise tunniga maha suure koguse ning veendusin, et eestimaalased ikka väga armastavad juustu. Saigi vastu võetud otsus, et Eestisse on vaja korralikku juustupoodi.

Kui palju poode teil praeguseks on?

Eestis on meil neid 16, lisaks on meil veel 30 poodi ka Ukrainas, Lätis ja Sloveenias.

Mitut sorti juustu üldse olemas on?

Maailma juustuvalik on tõeliselt kirju ja erinevaid juustusid on ilmselt tuhandeid, kõik meile kauplusesse ei mahuks. Juustu tehakse näiteks lehma-, lamba-, kitse- ja pühvlipiimast. Teine oluline omadus juustu puhul on selle küpsemise aeg ehk juustu vanus, mis võib olla mõnel juhul isegi näiteks 9 aastat. Aina enam tehakse ka huvitavaid lisanditega juuste – tavapäraste ürdijuustude kõrval tehakse ka näiteks kartuli-, nõgese-, tšilli- ja pähklijuustu.

Kas teil on kõik need sordid esindatud?

Tuhanded maailma juustud meile küll ei mahu, aga valik on meie poes tõeliselt lai. Kokku on meil lausa 90 erinevat juustusorti. Meie juustud on pärit peamiselt Hollandist, aga on ka hea valik Prantsusmaalt, Itaaliast, Inglismaalt, Šveitsist ja mujaltki. Uhkusega esitleme ka spetsiaalselt meie jaoks valmistatud väga maitsvaid Eesti juustusid. Meie poes on võimalik kõiki juustusid maitsta, et juustusõbral oleks lihtne uusi lemmikuid valida.

Mis on üks juustusort, mida iga inimene peaks proovima?

Soovitan proovida erinevaid juustusid, et avastada uusi lemmikuid. Minu lemmikud on hetkel näiteks vanemad Beemsteri juustud, Juustukuningate Eesti juust Kreeka pähklitega, maailma parimaks tunnistatud Milner Vermeer ja küps kitsepiimajuust.

Milline juust on kõige kangem?

Mida vanem juust, seda tugevam maitse. Juustukuningate valikus on olnud ka haruldane 9-aastane juust, mis leidis palju fänne. Veini sobitamisel juustuga soovitame lähtuda juustu vanusest ja maitse tugevusest. Kehtib lihtne reegel – mida tugevama maitsega juust, seda tumedam ja tummisema maitsega vein talle kõrvale sobib.

Miks osade juustude sees augud on?

Juustu valmistamisel on oluline roll bakteritel. Osa baktereid eraldavad gaase ja tekitavadki juustuauke.

Millised juustud on klientide seas kõige populaarsemad?

Paljude teiste seas on hitiks näiteks Tartufo trühvlijuust, vana Amsterdam, Arina koriandri-lambaläätse kitsepiimajuust, Beemster Royaal, Maasdammer, rohelise pesto juust ja spetsiaalselt Juustukuningate jaoks toodetud Eesti juustud. Meie klientide eriline lemmik on meie kuulus sinepikaste tilli ja meega.

Jõulud on tulekul, saaks jõuluvana ka teie poest endale midagi koti sisse?

Meil on kinkepakid, mis sobivad kõigile. Juustukuningate valik on lai. Inimestele, kes ei tea veel, et ta on suur juustusõber, on meil näiteks välja mõeldud “Skeptiku kinkepakk.”

Näidistega saad tutvuda meie kodulehel. Juustukuningate päkapikukontor töötab juba täistuuridel, võtame vastu tellimusi ka firmadelt ja suurtes kogustes. Valmis kinkepakid on meil küll poodides olemas, aga kindlam on ette tellida.

Tutvu Juustukuningate kinkepakkidega siin

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Massive Presence Website