AirSoft24 lasketiir ootab täpsuslaskureid!

Arsenali majavaimud on rahul: endises relvatehases on nüüd avatud lasketiir! Rääkisime tiiru pealiku Peeter Tiirmaniga sellest, mis asi on AirSoft ja kes lasketiiru oodatud on. Etteruttavalt võib välja hõigata, et oodatud on kõik huvilised – olenemata vanusest, soost või eelnevatest teadmistest!

Selgita inimesele, kes vabal ajal hoopiski aianduse või markide kogumisega tegeleb, mis asi see AirSoft on.

AirSoft on uus, mujal maailmas juba väga populaarne sõjalis-sportlik mäng. Mängitakse mängupüssidega, mis on pärisrelva täpsed koopiad. Erinevalt tavapärasest airsoftist, saab Arsenalis täpsust harjutada märklaua pihta. Kuigi tegu on relva koopiaga, on see ikkagi üks-ühele pärisrelva järgi tehtud. Saab tunde kätte küll, kuidas relva käes on hoida, kuigi kõik on täiesti ohutu. Noortel on see vahelduseks arvutimängudele ja nutiseadmetele – saab proovida seda, mida nad filmidest igapäevaselt näevad. Lisaks annab airsoft võimaluse näha väikest osa riigikaitse valdkonnast. Airsofti mängivad tihti ka koolide riigikaitsesuuna õpilased.

Kas enne lasketiiru tulemist peab kuidagi ette ka valmistama ennast, varuma kaitsmeid ja kiivreid ja mida kõike veel?

Ei ole vaja. Instruktsioonid ja vajaliku varustuse, milleks on kaitseprillid, saab kohapealt. Ohutus on kõige tähtsam, aga midagi eluohtlikku siin pole. Karta pole vaja!

Kas mingit dresscode’i pole, millega võib lasketiiru tulla?

Ei ole isegi sportlikku riietust vaja.

Mis vanusest alates võib lasketiiru tulla?

Kõik on oodatud, olenemata vanusest. Võib terve perega tulla, palju käib meil isasid lastega. Vanusepiiri pole, aga noorematel lastel võiks üldiselt täiskasvanud saatja ikkagi kaasas olla. Kohapeal on ka instruktor, kes juhendab ja on igati abiks, kui vaja.

Mis siin peale märklaua laskmise veel teha saab?

Huvilised saavad lisaks laskmisele kaasa osta ka ägedaid actionfilmide postreid, postkaarte ja eri filmitegelastega kinkepudeli kaunistusi. Märklaua saab muidugi ka mälestuseks!

Mis ajendas sind sellist lasketiiru avama?

Olen kaitseliitlane, tegevliige Rapla Kaitseliidus ja lisaks eluaegne turvamees, juba alates 1990. aastatest. Lisaks olen turvajuhi kvalifikatsiooniga, aga jätan selle elukutse noorematele ja võtan ise rahulikumalt.

Miks avasid lasketiiru just Arsenalis?

No tegu on ju ikkagi endise relvatehasega. Kohalik rahvas räägib, et Nõukogude ajal oli siin sõjaväe lasketiir. Tiir sobib väga hästi selle maja ajalooga, lisaboonused on hea asukoht, parasjagu loodust ja mõnus mereõhk!

Lasketiir on Arsenali parkla kõrval avatud iga päev! Ühe lasu hind on 10 senti ning märklaua saab soetada vaid 50 sendi eest. Näeme tiirus!

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Massive Presence Website