Arsenalis on stiili – kevadine itaalia ja taani mood Cozys

Täna külastasime Cozy Boutique, meie keskuse väikest peidetud aaret. Uurisime viimaseid moetrende otse Milanost ja Kopenhagenist ning kuulasime poe perenaise Lidija Gimbutaite mõtteid ilust ja stiilist.

Loomulikult esimene küsimus, millele vastust soovib iga naine: mis on 2017 aasta kevad-suvise moe tähtsamad trendid?

Taassünni teeb roosa, lisaks on tugevalt esindatud kõikvõimalikud metsikud militaar-rohelised toonid, nii tekib kauaoodatud kevade tunne. Kindlalt on esindatud ka naturaalsed värvid, sportlik ja 80ndate stiil, skandinaavia moekunstis annavad tooni nagu alati must, valge ja hall.

Igal juhul julgustan kõiki: ärge kartke uut, värve ja kontraste, traditsioonilise täiendamist millegi värske või ootamatuga. Stiil on meie eneseväljendus ja looming, milles saab mängida materjalide, aksessuaaride või ootamatute värvilahendustega. Siin tasub stereotüübid unustada ja võtta asju mänguliselt, ja peamine, julgeda katsetada.

Meie kliendid on enesekindlad ja “vürtsikad” naised, kes julgevad olla erilised, olles tihti ajast ja massitrendist ees. Eesti naised on muutunud ajas vabamaks, reisivad ja uurivad maailma, otsivad ja väljendavad iseennast järjest stiilsemalt. Ehk tasub vahel kuulata ka teise inimese ideid ja muljeid, selleks soovitan kindlasti Cozy müüjaid, kes on ka ise parajad moegurmaanid.

Kuulsime, et koos astronoomilise kevade algusega on Teie poes uus kollektsioon. Millega kliente rõõmustate?

Usun, et äsja saabunud kollektsioonid hakkavad naistele meeldima oma mitmekesisuse ja kandja-sõbralikkuse tõttu. Enamus tooteid on naturaalsetest kangastest – puuvillast, villast ja siidist. Taani ja Itaalia moekunsti iseloomustab suur nõudlikkus kvaliteedi ja lõigete suhtes, teiseks on nad prantslaste kõrval maailma moetrendide loojad. Seega võite kindlad olla, et meie abil oma garderoobi täiendades olete “moes”. Paljusid mudeleid on ainult üks eksemplar, iga toode on n.-ö “käsitsi-korjatud” ja pole ohtu, et keegi tänaval sellega vastu jalutab.

Kindlasti ei saa ma märkimata jätta veel ühte momenti, mis Cozyt on alati iseloomustanud – meil on super hinna ja kvaliteedi suhe tänu otsekontaktidele moemajadega.

Rääkides moemajadest – ehk tutvustate lähemalt mõnda brändi, mida Eestisse toote?

Üks mu enda lemmikuid on Taani disainer Bitte Kai Rand, kes on arvestatav tegija nii kodumaal kui maailmas ja kellel brändikauplusi Ameerikast Austraaliani. Juba aastast 1971 on ta näidanud end ebatavalise disainerina, kelle käekirjaks on kanga juurdelõikus n.-ö otse modelli kehal mitte traditsiooniliste lõigetega töö töölaual. Sestap tuleb tema riideid tingimata proovida, mitte silmitseda riidepuult – rõivad hakkavad mängima kandja seljas täiesti oma mängu. Need riided näitavad kandja keha tugevusi ja mahendavad puudusi. Lisaks Bitte Kai Randile on veel paar väiksemat Taani moemaja, kelle loomingut müüme.

Värske ja minimalistliku Taani disaini kõrval on Cozy teine lemmik Itaalia mood. Nende puhul on märksõnadeks erakordne rätsepatöö, naiselikkus ja värvid. Minu jaoks on üks Itaalia tootjate trumpe üleriided, eriti mantlid ja sulejoped.

Oleme avatud mõtteviisiga, otsime pidevalt uusi brände ja külastame selleks moenädalaid Kopenhaagenis, Milanos, Berliinis. Aastatega on kujunenud disainerite ja moemajade valiku aluseks 3 faktorit – kollektsiooni trendikus, kvaliteet ja mõistlik, eestlasele taskukohane hind.

Kas erinevate riikide naiste maitsed on erinevad?

Mingil määral kindlasti. Meil armastatakse kvaliteetseid, praktilisi ja mugavaid rõivaid.

Miks Te otsustasite avada uue kaupluse just Arsenalis?

Cozy esimese poe asukoha puhul (Pro Kapitali Ärihoones) sündis valik üsna väikse turu “tunnetuse” pinnalt. Olin naasnud Eestisse, oma kodumaale pärast aastaid võõrsil elamist. Valiku Arsenali kasuks tegin juba teadlikult. Arvan, et see on arhitektuurselt üks huvitavamaid ehitisi Tallinnas. Siin on stiilselt ühendatud ajalugu ja tänapäev, majas on imeline atmosfäär, mis on hiigelsuureks eeliseks. Kohtumiseni Arsenalis!

 

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Massive Presence Website