Sokisahtli sünnipäev!

Vestlesime Sokisahtli Maarja Kasari ja Piret Ilveriga kõigest, mis käib jalgadele ümber.

Milline on Sokisahtli sünnilugu?

Sokisahtli lugu saab alguse ajast, mil Piret käis Ameerikas jaekaubandust õppimas. Seal oli kursus nimega “How to start a new shop” ning seal tuli kontseptsioon luua. Selleks sai ingliskeelne “Sock drawer,” mis on siis eestikeeli Sokisahtel. Algul tegelesime hulgikaubandusega, arenesime ning otsustasime ka jaekaubanduse poole peal kätt proovida – see oli pea 7 aastat tagasi, 15. veebruaril on meil sünnipäev. Siis ei olnud Eestis veel sellist sokihullust ja see tundus meile lahe.

Mida võib sahtlist lisaks sokkidele leida?

Kõike, mis on seotud sokkide ja jalgadega, ka eritooteid – retuuse, säärised, põlvikuid, sukapükse ja nii edasi. Meie valik on selline, et praktiliselt iga nädal tuleb uut kaupa peale. Meil on kõigile midagi, imikust vanaisadeni. On ka sõnumiga sokke, kuhu peale on kirjutatud näiteks “stay weird” või “parim isa.” Need on väga populaarsed, eriti kinkimiseks. Šokolaadi ei jõua lihtsalt nii palju tassida, sööd ja lähed paksuks, aga sokid on hea praktiline kink – hoiavad jalad soojas ja pea selge.

Aga kas teile meeste retuuse on?

Meeste retuuse küsitakse aeg-ajalt, need on meil isegi olemas, aga meeste sukkpüksid ja retuusid – mis seal salata, mehed ostavad naiste XL suuruses pükse ja retuuse. Meil oli muidu ka fliisretuuse ja talvel neid osteti, ent käesolev talv ei ole nii külm olnud. Osad käivad nendega suusatamas, teised panevad lihtsalt pükste alla.

Muidu oleme õpetanud Eesti mehed külma ilmaga põlvikuid kandma. Kuna enamus meie tootmist on Itaalias, ja Itaalia mehed kannavad põlvikuid, olid nad üllatunud, kui said teada, et meil käivad mehed lühikeste sokkidega. Viis aastat tagasi käivitasime sellise ulmelise sotsiaalprojekti: Eesti mehed põlvikuid kandma, just selle mõttega, et jalad külmal ajal soojas hoida. Nüüd on meeste põlvikud meil püsivalikus.

Millisest materjalist sokid on kõige pehmemad?

Rahvakeeli bambusest, aga tegelikult on see viskoos. Need on meeletult head ja see on meie enimmüüdud kaup.

Millistest materjalidest sokke tehakse?

Puuvill, meriinovill, lambavill, kõikvõimalikud viskoosid, siis polüester, on ka siidisisaldusega sokke. Nüüd on juba uued tehnoloogiad, näiteks nanofiiber. Sellest materjalist tehtud sukkpüksid tulevad meil kevadel müüki. See on hästi uudne Jaapanis välja töötatud kolmekihiline sukkpüks, mis on väga vastupidav. Kui auk sisse tuleb, siis ei hakka ta jooksma ning nad on imeõhukesed – nagu teine nahk. Kanga- ja niiditööstus areneb samm ees, siis tulevad sukad kohe järgi.

Kust on pärit teie sokkide disainid?

Osaliselt teeb neid Maarja, tehased pakuvad ka omi disaine. Vahel muudame midagi, näiteks värve, et sobiks meile rohkem ning seejärel lähevad sokid tootmisse.

Kas on võimalik ka enda disainiga sokke teha?

Saab küll, aga miinimumkoguseks on 100 paari. Muidu on meil üks uus projekt, mida kutsume personaalseteks sokkideks. Saab tellida omanimelisi sokke, millele tikime nimed spetsiaalse masinaga peale. Neid saab ühe paari kaupa, need on viskoosist soki peal, hästi mugav ja tore kingitus, tuleb ilusa karbiga. Minu arust on see üllatuskingina super idee.

Millised tuuled puhuvad sokkide moe osas, kui puhuvad?

Värsked ja puhtad sokid on alati moes, aga praegu on moes igasugused värvid ja mustrid. Tegelikult tuleb vaadata, kus neid kanda, matustele ei ole väga mõistlik värvilise sokiga minna. Klassikaline musta triibuga ülikonnasokk on moes aastaid läbi nagu Coco Chanel’i must kleitki. Tuleval kevadel on naistele kindlasti teemaks kingad ja sokid, muidugi ka igasugused lurex niidi, läike ja sädelusega sokid ning kingad.

Üks uus asi, mida teeme, kannab nime “single socks.” Ühes sokipakis on neli erinevat sokki, igaühe peal abstraktne geomeetriline muster. Kuigi nad on erineva näoga, sobivad nad omavahel kokku. Mõte ongi selles, et kui ärkad hommikul unise peaga ning lükkad käe sahtlisse, siis pole vahet, millised sokid sealt välja tõmbad. See on meie kevadprojekt, millest ise vaimustuses oleme.

Teil on sünnipäev, mida te selle puhul teete?

Me teeme sokkidele ja sukkpükstele hea pakkumise, sellise, et tasub sõbrapäevanädalal poodi kohale tulla. Kui ei jõua kohale tulla, siis kõige suurem valik kaupa on meil e-poes ning kauba saab tellida tasuta meie Arsenali poodi. Teed e-poest tellimuse ja saad siit kätte.

 

Vaata e-poodi

 

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Massive Presence Website