Reedel, 12. mail avab Arsenalis uksed kalapood

Reedel, 12. mail avab Arsenalis uksed kauaoodatud kalapood. Poe sissepääs on Tööstuse tänava poolses küljes peaukse kõrval eraldi sissekäiguga. Arsenali kalakaupmees Tiit Veskus rääkis meile oma poest veidi lähemalt.

Kust Sinu kala pärit on?

Meie kala tuleb erinevatest Eesti nurkadest – väiketootjatelt, kalakasvatustest, järvedest, merest ja kaluritelt, kellelt saame alati kõige värskemat ja paremat. Näiteks Hiiumaalt tuleb sellisest vahvast ettevõtmisest nagu Hõbekala meile põhiliselt räime. Pakume ka Sõmerpalus asuva Angersäga tooteid, mis on inimeste poolt väga hinnatud. Kolmandaks meil on ühe toreda Narva-Jõesuu tootja Sergei Gordejev silmukapp.

Kas lisaks värskele kalale müüte ka muud?

Meie müüme kala neljas vormis – värske kala, suitsutatud ja soolatud kala, kalakonservid ning väike valik külmutatud mereande. Töödeldud kalad valmistame koha peal. Meie poes Arsenalis on tellistest vana katlamaja korstnajalg, kuhu sisse mahub suitsuahi. Seal saabki head ja värsket suitsukala.

Oled ise ka kalamees?

Olen selles mõttes kõva kalamees ja kalasõber, et söön väga palju kala. Korra olen elus ka kalal käinud. Ja see oli kusjuures väga edukas käik, olin sõbra isaga Saaremaal, Kuressaare lahes ja tõmbasime oma 40 ahvenat ja vimba välja. Suitsuahjul oli õhtul korralikult tööd.

Aga miks sa poe just siia Arsenali teed?

Tundub lihtsa asjana, aga püüa sa leida kuskilt kalapoodi. Tallinnas olevad võib ühe käe näppudel üles lugeda, põhiliselt asub kalalett ikkagi supermarketis. Arsenal keskus sai valitud sellepärast, et see meeldib mulle väga, asub arenevas piirkonnas ning usun, et väikeses poes saab kliendiga hea kontakti. Elan ise Arsenalist 100 meetri kaugusel ja keskus valmis siin minu silme all ning sain protsessi nautida.

Reedel, 12 mail tulevad Kalaarsenali avamisel degusteerimisele Avo Leoki Paadi talu angersäga, Narva-Jõesuu delikatess Sergei Gordejevilt ja Hiiumaalt, Kõpust Hõbekala tooted. Tulge vaatama ja proovima!

 

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Massive Presence Website