Jõuluvana kingikotist WePlay’ga

Kohtusime WePlay kaupluse juhataja, Julia Shulginaga, rääkisime mängudest ning sellest, mis võiks jõuluvana kingikotti mahtuda.

Millega kauplus WePlay tegeleb?

WePlay tegeleb mänguasjade, lauamängude ning legode jaemüügiga. Meie sihtrühmaks on kõik inimesed vanuses 3-99. Praegu on meil kaks poodi, üks on siin, Arsenalis, teine pood on meil Mustamäe keskuses.

Mis on kõige põnevam osa mängude poes töötamise juures?

Inimestega suhtlemine. Me oleme ise üks tore seltskond, rõõmsad ja ilusad inimesed ja meie kliendid on täpselt samasugused. Meile meeldib, et saame soovitada lastele erinevaid mänge ning laiendada seda inimeste hulka, kes tegeleb lauamängudega – on ju see siiski üks parimaid viise aja veetmiseks.

Mis mängud inimestele kõige rohkem meeldivad?

Laste seas on kõige populaarsemad lihtsamad lauamängud – Labyrinth, Monopol, Connect Four ja Tic-Tac-Toe. Täiskasvanutele meeldivad strateegia- ja seltskonnamängud. Praegu tuli näiteks meile selline hästi suur ja ilus mäng Dungeons & Dragons seeriast, samuti on meeltmööda Catan-id ning Munchkin.

Tänapäeval saadakse siis jätkuvalt ühe laua taga kokku, ei mängita ainult videomänge?

Ei. Meil kunagi olid videomängud küll müügil, aga enam mitte. Inimesed tahavad ikkagi rohkem mängida lauamänge ning ehitada. Niigi ollakse tänapäeval liiga palju üksinda arvutis, teleka ees ja telefonis. Me soovime pakkuda võimalust aja toredaks veetmiseks pere ja sõpradega – saada kokku, mängida ning rääkida. Pealegi, lauamängud ei lähe kunagi moest.

Kas teie poes saab ka koha peal mängimas käia?

Jah. Meie poes on hästi palju avatud karpe, erinevaid mänge, mida saab siis siin mängida, on erinevaid konstruktoreid, mida kokku panna. Samuti saab meil vahetada erinevaid asju, olgu selleks jalgpallikaardid, trollikaardid või kleepsud.

Mida ostetakse jõulude ajal kõige enam?

Jõulude ajal on väga popid advendikalendrid, näiteks Star Wars’i omad. Kalendri iga akna taga on väike Lego mänguasi, kui kõik aknad saavad avatud, on sealt välja tulnud terve komplekt, millega mängida. Samuti on populaarsed Knex’i konstruktorid, millest saab ehitada näiteks suuri Ameerika mägesid ning panna sinna peale masina sõitma. Jõuludel on üldiselt kõige populaarsemaks lauamänguks Scrabble. Meil on parasjagu käimas ka selline kampaania, et iga 50-eurose ostu pealt saab kaasa tasuta väga põneva lauamängu “Unistuste agentuur,” kus mängijatel tuleb üritusi korraldada.

Samuti on meil käimas kampaania Legoga. Iga laps saab tulla siia ning täita ankeedi, mida ta sooviks legodest endale saada, kirjutab oma kontaktandmed ning paneb selle postkasti. Selle jaoks ei pea poest midagi ostma, 12. Detsembril loositakse kõigi ankeedi täitjate vahel välja 10 komplekti legosid.

Mida võiks jõuluvana tuua sellel aastal lastele? Näiteks kuni kümneaastastele.

Tüdrukutele on tulnud selline uus Betty Spaghetti nukk, mida saab ise kokku panna. Tal on vahetatavad riided ning juukseid, isegi patse saab talle teha. Poistele võiks jõuluvana tuua ikka siis kas midagi Nerf’i, Lego või Knex’i tootesarjast. Ehitamiseks on meil veel sellised uued Qixels’i tooted, millega saab ise valmistada 3D-loomakesi. Võib tulla poodi vaatama, millised need välja näevad, neist saab teha veel ripatseid ja käevõrusid – mida iganes soovid.

Meie juures on alati see hea, et kuna mängime ise hästi palju mänge, oskame alati kliendile soovitada või reegleid lahti rääkida, kui mingi mäng peaks parajasti huvi pakkuma. Tavaliselt küsitaksegi meilt, et mida head soovitaksime sünnipäevaks, siis küsime juba lisaküsimusi, et mis lastel kodus olemas on ning mis neid huvitab.

WePlay Top 10 – kingispikker

1 .Lego
2. Betti Spaghetti nukud
3. Qixels 3D meisterdamiskomplektid
4. Jalkakaardid
5. Jõulumäng
6. Katani asustajad lauamäng
7. Labyrint lauamäng
8. Saboteur lauamäng
9. Zelfid
10 Sparkle Girlz nukud

WePlay jõulukuu pakkumine

weplay_dets

Iga vähemalt 50€ ostuga saad kingituseks kaasa ka põneva lauamängu!
Vaata lisa

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Massive Presence Website