79 päeva avamiseni koos Lantshiga

Arsenal Keskuse avamiseni on jäänud kõigest 79 päeva. Igal nädalal kohtume mõne huvitava poodnikuga, kes räägib meile oma loo ning miks tasub just Arsenal Keskusesse tulla. Kohtusime “Lantshis” kohviku omanike, Antti Utno ja Evelyn Lumiga, rääkisime tervislikust toidust ja muust.

Mida tähendab Lantsh?

Nimena on ta lihtsalt ingliskeelne sõna “lunch” eesti keelde panduna, selline väike naljakas nüanss. Nimi hakkab aga elama oma elu. Meie jaoks ei ole see vaid lõuna, Lantsh on söögikoht, mille visiooniks on pakkuda inimestele tervislikke valikuid. Igaüks formuleerib ise, mis on tervislik, meie seda ei otsusta.

Kaua te tegutsenud olete?

Siin, Tatari tänaval, oleme avatud olnud alates eelmise aasta septembrist. Toitlustusäris oleme olnud aga üle kümne aasta. Piisav kogemus, et teada, mis on kvaliteet ja teenindus.

Mis on need tervislikud valikud, mida inimesed teevad?

Üldiselt eelistavad inimesed tarbida vähem jahu ja suhkrut, meie anname selleks võimaluse. Näiteks kastmed teeme me kõik eranditult jahuta.

Mis eelis on jahu mittekasutamisel?

Väga paljud meie kliendid on täna sellised, kes ei taha ega armasta jahu, kellele tekitab jahu punnituse tunde. Tahetakse vähendada gluteeni tarbimist, kui seda toidu sees pole, tunneb inimene ennast paremini. Kastmed, mida me valmistame, püüame naturaalselt kokku saada. Juhul, kui on liiga vedel, kasutame tärklist.

Mida te veel teete, et toidud tervislikud oleks?

Me aurutame kõik köögiviljad, madalküpsetame toidud, ei lisa õlisid ega rasvu. Kui on vaja, siis ainult oliiviõli või kookoserasva. Meie toidud on alati tasakaalus ning ei tekita seda, et pärast söömist tuleb raske tunne ja uni peale.

Kuidas te enda retseptideni olete jõudnud?

Retseptuur on meie enda loodud, hoiame ennast toidumaailmas toimuvaga kursis ja üritame olla sellest mõned sammud ees. Toon lihtsa näite: täna on hästi populaarsed erinevad burgerirestoranid, kus kasutatakse maheveise liha. Burgerile, mida me hakkame Arsenali Keskuses pakkuma, lisame naturaalse veiselihapihvi juurde ka mahetatrajahu baasil valmistatud kukli. Paljudes kohtades pannakse burgeri vahele äädikaga marineeritud kurki, meie kasutame marineerimiseks erinevate puuviljade mahlu.

Mida te veel Arsenal Keskuses pakkuma hakkate?

Arsenalis loome me sellise süsteemi, kus iga inimene ise komponeerib oma toidu, paneb ise endale toidu välja. Vaatab silmadega, palju ta süüa jõuab. See on muidugi ainult lõunaosa. Arsenalis oleme avatud hommikust õhtuni, peale lõunat ja peale tööd saab sinna tulla nautima ka restoranitoitu.

Söögisaal saab olema serveerimissaalist eraldi. See tuleb peresõbralik koht kuhu lapsed ja loomad on teretulnud. Lapsed saavad ka oma tervisliku menüü. Anname vanematele võimaluse valida, pakume omalt poolt viineri asemele ka muid lahendusi.

Nii, aga hommikusöök? Kas selle saab ka ise komponeerida?

Tulevad erinevad pudrud, puuviljad, müslid. Ka bakery pool tuleb, kus on erinevad võileivad ja muudki. Näiteks võid võtta värske kalafilee, kergelt soolatud, paneme selle sandvitši või saia vahele.

Arsenali tulevad meil nn stationid, kliendid saavad valida erinevaid võimalusi. On hommikusöögi station, millest juba rääkisime, lõunasöögi station, kus on iga päev erinev menüü, millega saab tutvuda meie kodulehel ja facebookis.

Siis on veel “Vali ise” station, mis on ideaalne neile, kes ei soovi päevapakkumist, vaid tahavad ise lõunasöögi kokku panna. Kokku tuleb sinna seitse letti, kust valida.

Järjekorras ootama ei pea, kiibistad toidu ja lähed sööma, maksad pärast. Takeaway letist saab endale tervislikku kiirtoitu ka kaasa osta. Meie juurde tulles sisened justkui turule.

Teil on siin väga maitsvad smuutid, mis nende sisse läheb?

Smuutisid valmistame me keefiri, kookospiima ja mahla baasil. Enamikes smuutidest kasutame linaseemneid, see puhastab soolestikku. Samuti on me smuutides kõikvõimalikke marju ja maheidusid. Tervislikkus ei ole ju raketiteadus, me ei hakka tohutult mingeid nõiajooke valmistama. Arsenali keskusesse planeerime ka smuutileti, kuhu värsked smuutid jää sisse välja pannakse.

Tooraine saate te kust? On kodumaine?

Eelistame ikkagi jah, kodumaist toodangut. Kodust saab ju kõik alguse, toitumine samamoodi. Arsenalis üritame kasutada ka nii palju mahetoodangut kui võimalik, kahjuks ei saa seda aastaringselt teha, muidu tuleb hind liiga kallis. Me teame, et see, mida me tarbime, on hea ning tahame seda kogemust teistega jagada.

Miks otsustasite Arsenal Keskusesse laieneda?

Tundus atraktiivsena, seal Põhja-Tallinnas ei ole ju veel kaubanduskeskust. Ka on Arsenali hoone juba ise väga huvitav. Sel on ajalugu, see on arhitektuurselt väga kena. Me sobime oma eripärasusega sinna väga hästi.

Arsenal Keskuse avamispeol annab Lantsh külalistele pea kõike proovida, valmistades oma menüüst miniatuurses võtmes ringvaate.  Jälgige infot ja liituge Arsenal Klubiga.

 

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Massive Presence Website