40 päeva avamiseni koos Pärliga

Arsenal Keskuse avamiseni on jäänud 40 päeva. Kohtusime kaupluse “Pärl” pidajate, Tiina Raja ning Ruth Hõbesaluga, rääkisime ehetest, poolvääriskividest ja meisterdamise rõõmust.

Millega tegeleb kauplus Pärl?

Pärl tegeleb omavalmistatud käsitööehete, Eesti käsitöö ja ehtekunstitarvikute müügiga. Samuti on esindatud veidi Eesti kosmeetikat, Haapsalu naiste käsitööd ning muud. Põhitegevuseks on siiski ehted ja ehtetarvikud.

Tegeleme ka ehete parandamisega. See on meie hitt-tegevus. Iga päev tuuakse meile parandamiseks umbes 5-6 ehet, olgu nendeks siis käevõrud, kaelakeed, kõrvarõngad või muu. Mis vähegi võimalik, parandame ära, ent hõbeda ja kulla puhul juhatame inimese kullassepa juurde edasi.

Milline oli teie esimene kokkupuude ehete valmistamisega?

Tiina hakkas ehteid tegema juba 5 aastat tagasi, Ruth alustas paar aastat tagasi aga meil on mõlemal olnud huvi käsitöö vastu juba pikka aega.

Kokku saime Tiinaga paari aasta eest, just läbi käsitöö huvi, nimelt heegeldasin ma ajaviiteks loomi ja kuna Tiinat teadsin ma juba varasemalt, tõin need talle poodi müüki, sattusime rääkima ning nüüdseks oleme seda asja juba aastakese koos teinud.

Mis oli see esimene ehe, mille valmistasite?

Kõrvarõngad, neid on kõige lihtsam teha, Ruth tegi vist esimese asjana poolvääriskividest käevõru. Oleme iseõppinud. Alguses tegime ühtmoodi, siis vaatasime, kuidas natuke kogenumad inimesed seda teevad. Ka ehteid parandades õpime, vaatame kuidas mõni asi tehtud on. Tegemist ja põnevust ehtevalmistamises igatahes jagub.

Nii, ütleme, et kui ka mina tahan hakata ehteid valmistama, siis ma saan selleks kõik vajaliku siit?

Jah, meil on siin erinevat värvi kivid, ketid, kinnitused ja muud – kõik, mida vajad, et ehe algusest lõpuni valmis teha. Isetegevus on rahustav, see meeldib paljudele ja see kajastub ka meie klientides, kes tulevad siia rõõmsal ilmel. Meil käivadki ainult toredad inimesed, käsitöö on väga hea viis stressi maandamiseks.

Käsitöö juures paelub eelkõige see, mis tegevuse tulemuseks on. Mina võtsin endale näiteks uue projekti, hakkasin kardinaid heegeldama, üks kuuest on valmis. Tiina heegeldab praegu tumbakatet. Ilma ise meisterdamist armastamata ei saakski siin töötada.

Te annate ka sellealaseid koolitusi?

Oleme teinud erinevaid töötubasid, õpetades ehete tegemist, siidimaali, kangavärvimist, viltimis ja muud. Praegu on töötubade tegemine jäänud natukene soiku, eelmisel aastal tegime neid rohkem.

Arsenalis soovime meisterdamise töötoad taas päevakorda tuua ja hakata neid regulaarselt korraldama. Mina ja Tiina ei oska küll kõike ise teha ja õpetada, aga meil on olemas inimesed, kes on nõus tulema ja koolitama. Neis asjus ei ole tegelikult midagi keerulist. Kui on käepärast õiged tööriistad ja õiged nipid, on kõike väga lihtne valmistada.

Teil on siin müügiks ka poolvääriskivid, kas teie kauplusesse satuvad ka esoteerikast huvituvad inimesed?

Eks mingil määral ikka, tullakse ja valitakse kiviriba, millest tahetakse valmistada ehe. Meil on siin kõrval ka piibel, kust kõik saavad vaadata ja lugeda, milline kivi neile sobib, näiteks tähtkuju või värvi järgi.

Millise kivi ma peaksin siit endale kaasa võtma, et õnn lõpuks minu õuele jõuaks?

Roosa kvarts. Roosa kvarts on naiste üks lemmikuid, armastuse ja heaolu kivi. Inimesed, kes sellese usuvad, väidavad, et see toobki ellu rohkem armastust. Seda kandes on mõnus tunne. Ametüst on jälle väidetavalt rahustav.

Aga tegelikult on kõik kivid ilusad. Inimene peaks valima kivi mitte selle järgi, mis on raamatus kirjas, vaid selle järgi, mis teda kõnetab. Näe, see kivi on praegu külm, hoia seda, ta läheb soojaks, hoopis teine tunne.

Minu energia nüüd siia sisse ei jää?

Ei oska öelda, pead selle endale taskusse panema, kui sul on probleeme armastusega, siis kanna seda endaga kogu aeg kaasas, äkki töötab.

Roosat kvartsi pidi saama laadida niimoodi, et matad ta mingiks ajaks mulla sisse, ta saab oma jõu maa seest ning läheb roosamaks tagasi. Mina panin ta näiteks kodus lillepotti, läks tõesti roosamaks.

Nendel kividel on väga palju erinevaid tähendusi, eks need ka suurel määral kattuvad, aga üldiselt on nad orienteeritud kaitsvale ja hoidvale eesmärgile. Raha pidavat tooma näiteks tsitriin, külluse kivi.

Inimesed, kes tulevad teilt meisterdamiseks materjali ostma, kas nad kasutavad traditsioonilisi materjale või pigem poolvääriskive?

Tänasel hetkel on poolvääriskivid väga populaarsed. Inimesed usuvad nende mõjusse, see, millesse sa usud, see sind ka aitab.

Kust tuli mõte laieneda Arsenal Keskusesse?

Arsenal kutsus meid, pakkumine tuli selgest taevast, arvame, et me võiksime sobida sinna oma disaini ning aura poolest. Tõenäoliselt elab sealkandis palju inimesi, kes võiks Arsenal Keskust armastama hakata, ja meid ja üldse kõiki, kes sinna tulevad.

Me tutvusime keskusega ja jõudsime kiiresti otsusele, et see koht sobib meile. Arsenal Keskuses suurendame kindlasti kunstitarvete osakaalu, jääme ikkagi ehete ja ehtetarvikute, isetegevuse poeks.

Tahame Arsenal Keskuse klientidele pakkuda rohkelt silma- ja hingeilu.

Juba varsti ootame teid Arsenal Keskusesse Pärli pakutavat silma- ja hingeilu nautima. Jälgige infot ja liituge Arsenal Klubiga.

 

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Massive Presence Website