17 aastat kogemust telefonihoolduses

Vestlesime Arsenal keskusesse 17 aastase kogemusega Hollandi telefonihoolduse toonud ja MyPhonePoint’i avanud Omar Shinwari’ga.

Kust tuli idee MyPhonePoint’i avamiseks?

Tõtt-öelda on tegemist pereäriga. Me tuleme siia Hollandist, kus oleme turul figureerinud juba 17 aastat ja oleme ühed suuremad tegijad. Ise olen poes kaasa teinud viis aastat. Soovisime oma äri Euroopas laiendada ning tulime Tallinnasse. Eestis on meil praegu kaks poodi ning neid tuleb kindlasti juurde.

Poega tegi algust minu vanem vend. Tol ajal olin hõivatud õpingutega ning ei saanud äris kaasa lüüa. Kohe, kui kooli lõpetasin, liitusin temaga ning sellega tegelemine hakkas mulle meeldima. Meie eesmärk on saada suurimaks tegijaks Eesti turul.

Mida MyPhonePoint kliendile pakub?

Tegeleme telefoniparandusega. 90% ajast parandame telefoni koha peal 30 minutiga. Kõik meie kaup, varuosad ja spetsialistid on koha peal olemas ning klient ei pea ootama ühte-kahte nädalat, et asi valmis saaks. Vahel aga seda juhtub ning siis anname sisse eritellimuse, probleem saab igal juhul lahendatud.

Müüme ka telefone ja tahvelarvuteid ning pakume erinevaid telefonikatteid, laadijaid, kõrvaklappe, USB-kaableid. Kõik, mis on seotud nutitelefonidega on meil poes olemas.

Tarvikute osas on meil nii originaaltooteid kui ka Hiinast pärit tooteid. Sellega anname klientidele valikuvõimaluse, sest originaaltooted on kallimad. Vahe ongi hinnas ja kvaliteedis, originaaltoote kasuks räägib see, et ta võib püsida sinuga aastaid, Hiina toode kõigest mõne aja.

Mis on kõige tavalisemad probleemid, mille tõttu teie poole pöördutakse?

Kõige levinumaks mureks on katkine ekraan. Tänapäeva telefonid on kaugel 2002. aasta Nokia’st, millega võib kaugust visata ning midagi ei juhtu. 60% meie teostatud töödest on seotud ekraanidega. Ülejäänud probleemid ilmnevad telefoni vananedes – aku sureb ära või kõlar lakkab töötamast.

Ekraanid vahetame üldiselt 30 minutiga, olenevalt telefonist. Mõne telefoni puhul on ekraan liimitud telefoni raami külge ja kuna liimi eemaldamine võtab aega, kulub sellise ekraani vahetuse peale umbes neli tundi. Teostatud töödele anname kolmekuulise garantii.

Mida toob nutitelefonidele tulevik?

Meil ei ole enam vaja diktofone, fotoaparaate, mp3-mängijaid, kõik on telefonis olemas. Tulevikus läheb see kuskile järgmisele tasemele, ma ei tea veel kuhu, aga iga aasta tuleb välja midagi sellist, mis üllatab.

Ning mis iganes välja mõeldakse on teil selle parandamise jaoks oskused olemas?

Jah, kui sa oled olnud äris 17 aastat, on kliendil sulle teatud ootused. Nad tahavad, et sa oleksid kõigega kursis. Meie töötajad saavad erilise väljaõppe nii klienditeeninduses kui ka telefoniparanduses. Mis iganes telefon välja lastakse, on meil eelis, sest saame infot, milline telefon täpselt tuleb ning mis on selle funktsionaalsus. Meil on otseühendus Apple-i, Samsung-i ja teiste suurte nutitelefonide tootjatega.

Alati tuleks vaadata selle koha tausta, kuhu telefoni parandusse viite. Ei tohiks langeda odava teenuse ohvriks – see toob rohkem kannatusi kui kasu.

Targem on minna kvaliteedi teed, ma tean, et hind määrab palju, ent ei ole mõtet viia oma telefoni kellegi garaaži parandusse. Kulutad küll väikese summa raha, aga järgmine nädal läheb telefon uuesti rikki. Nõuad garantiid ja sult küsitakse, et mis garantii?

 

Arsenal Klubi

Soodustused, pakkumised, üritused

Liitu klubiga

Massive Presence Website